banner-mate-9Pripravovaná vlajková loď úspešného čínskeho výrobcu Huawei, model P10, príde budúci rok pravdepodobne niekedy na jar, ako tomu bolo aj pri súčasnom modeli P9. Kým P9-ka priniesla oproti P8 výraznejšie zmeny len vo výbave, P10-ka by po dlhej dobe mala priniesť aj väčšie kozmetické zmeny. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dnes sa k nám dostali ďalšie informácie od používateľa na sociálnej sieti Weibo. Zdroj hovorí o použití zakriveného displeja podobnému tomu na Mate 9 Porsche edícii či Xiaomi Mi Note 2. Snímač odtlačkov prstov by mal byť premiestnený zo zadnej strany na prednú, čím sa Huawei v tomto smere zaradil medzi ostatných výrobcov, ktorí ponúkajú rovnaké konštrukčné riešenie.

Huawei P9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Jeden z renderov Huawei P10

Jeden z renderov

zdroj fotografie: Gizmochina

Posledná zmienka padla o prítomnosti bezdrôtového nabíjania. Na záver ešte spomenieme 5.5-palcovú uhlopriečku displeja a jemné QuadHD rozlíšenie, ktoré budú taktiež patriť medzi inovácie. Žiadne z týchto špecifikácií nám neprídu ako nereálne, no uvidíme, čo nakoniec Huawei o 3-4 mesiace predstaví.

TIP: Pozrite si nový koncept dizajnu Huawei P10 s bezrámikovým a sekundárnym displejom

huawei-p10-specs-weibozdroj fotografie: PhoneArena

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
80%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.