banner-p9
Už o mesiac sa bude konať najväčšia udalosť v roku, na ktorú sa tešia fanúšikovia po celom svete. V Barcelone na MWC budú predstavené tie najnovšie kúsky mnohých známych výrobcov a Huawei medzi nimi rozhodne nebude chýbať. S blížiacim sa termínom udalosti sa dostali na verejnosť aj nové rendery, ktoré boli zverejnené priamo na tlačovej konferencii v Číne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Od nového high-endu z dielne Huawei nás delí iba mesiac, kým sa v plnej kráse ukáže, no už teraz poznáme jeho veľmi reálnu podobu, ktorú výrobca oproti predchodcovi ešte viac skrášlil. Celkovo sú dostupné zatiaľ len tri rendery, ktoré však ukazujú celú prednú a zadnú stranu. Podhľad na prednú časť odhaľuje nádherný displej. Ten by podľa doterajších informácií mal prísť s uhlopriečkou 5,5″ a do vienka dostane aj zahnuté okraje. Čo sa rozlíšenia týka, Huawei sa rozhodol vybaviť novinku jemeným QHD rozlíšením a je možné, že okrem klasickej P10-ky sa dočkáme aj jeho väčšieho variantu, modelu P10 Plus. Zmena nastala aj pri umiestnení snímača odtlačkov prstov, ktorý sa zo zadnej steny presídlil pod displej, kde bude zároveň plniť funkciu domovského tlačidla.

Alleged-Huawei-P10zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: Dizajnéri spoločnosti Huawei boli zatknutí za predávanie citlivých informácií LeEco

Kvôli nemu sa presunul aj nápis spoločnosti, a to priamo nad obrazovku. Zadnú stranu už ako pri jeho predchodcovi bude obývať duálny fotoaparát, na ktorom Huawei znova spolupracoval so spoločnosťou Leica. Vedľa tejto špičkovej dvojice snímačov si miesto našla aj prisvetľovacia LED dióda a laserové zaostrovanie. Srdcom smartfónu sa má stať procesor Kirin 960. Viac informácií o P10-ke sa dozvieme už o niekoľko týždňov na konferencii MWC v Barcelone, no je celkom možné, že dovtedy sa ešte objavia nejaké podrobnejšie informácie.

zdroj fotografii: PhoneArena

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
  • lukino86

    celkom dobre vyzera a snimac odt.je urcite lepsie mat v predu mam redmi note 3 je vzadu alebo neda sa to poriadne nahmatat v predu to clovek pekne vidi aj ta uspesnost je ovela potom lepsia

  • peterpan

    Parádny fon, ak zachovajú tento dizajn a vlastnosti (aj keď mohli by tam dať už kirin 970 radšej) toto bude pravdepodobne bestseller medzi vlajkovými lodami pre tento rok ,ak samozrejme dajú naňho rozumnú cenu..