Na nedávnom MWC 2017 bola predstavená vlajková loď Huawei P10. Fanúšikovia však nemali dosť a až dodnes čakali na cenovo dostupnejší model P10 Lite.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Populárny leakster Slashleaks zverejnil fotografie z konferencie, na ktorej bol P10 Lite predstavený. O konaní tejto konferencie nás Huawei predtým vôbec neinformoval, no hlavné je, že vďaka nej poznáme špecifikácie a cenu smartfónu, ktorý ma predpoklady stať sa novým najpredávanejším smartfónom strednej triedy a celkovo výrazne zažiariť aj medzi slovenskými zákazníkmi. Dizajn vychádza z výkonnejšieho Huawei P10, avšak výrobca prešiel z kovovej konštrukcie na sklenenú.

Huawei P9 Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Slashleaks

Vyzdvihuje aj nízku hrúbku tela. Displej už tradične ponúka rozmery 5.2-palcov a rozprestiera sa na ňom FullHD rozlíšenie. Výkonová stránka sa dočkala celkom dobrého pokroku. Procesorom je novší Kirin 655, ktorému sekunduje 4 GB pamäť RAM a 32 GB úložisko. Hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal rozlíšenie 12 megapixelov a predný fotoaparát pre selfie fotky 8 megapixelov. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat s nadstavbou EMUI 5.1.

nenechaj si ujsť
Huawei P10 v predpredaji už aj na Slovensku. Na poslednú chvíľu dokonca za nižšiu cenu!


zdroj fotografie: Slashleaks

Túto celkom slušnú výbavu poháňa 3000 mAh batéria. Prezentácia našťastie prezradila aj cenu tejto novinky. Oficiálna cena v Číne bola nastavená na 1299 juanov, čo je približne 175 €. Na trh sa má podľa uniknutých fotografií dostať už 31. marca. Keď sa objavia ďalšie informácie o dátume príchodu na slovenský trh, budeme ťa o nich určite čo najrýchlejšie informovať. Aktuálne sa dá smartfón predobjednať v Holandsku a Taliansku, no za podstatne vyšších 349 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.