Huawei Mate 8 s novým Kirinom 950 príde pravdepodobne už v decembri

banner-mate-s
V súčastnosti ani po vyvolaní rozruchu s novým „ForceTouch“ smartfónom, Huawei Mate S, či novým Nexusom 6P spoločnosť Huawei nezaspala na vavrínoch a čoskoro prinesie nástupcu obľúbenej rady Mate – Huawei Mate 8. I keď sa spoločnosť nerozrastá na americkom trhu tak ako očakávala, hrdo obhajuje 3. miesto v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov, ktorých majoritné predaje však patria za hranicami Číny. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Po dlhšej odmlke únikov sa na rôznych zahraničných fórach objavili nové špecifikácie. Podľa informácií by mala novinka Huawei Mate 8 prísť s procesorom domácej výroby u Huawei – Kirin 950, založenom na 4 jadrách ARM Cortex-A53 taktovaných na 2.0 GHz a 4 jadrách Cortex-A72 s taktom 2.4 GHz. Tento procesor sa odzrkadlil aj v GeekBench benchmarku, ktorý predpovedal vzostup nad Exynosom 7420, použitom napríklad vo vlajkových lodiach Samsungu – Galaxy S6/ S6 edge či v novom Note 5. Po grafickej stránke nesmie chýbať najnovší GPU – ARM Mali-T880 vykresľujúci grafiku na 6″ displeji o rozlíšení QuadHD, 32/64 GB kapacita vnútorného úložiska, 3/4 GB operačnej pamäte RAM či hlavný 21 MPx snímač.

Huawei Mate S môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Cena však vzhľadom na špecifikácie nevzrástla závratne. 458 € si Huawei vypýta za variant s 3 GB RAM a 538 € za variant so 4 GB operačnou pamäťou. Dátum predstavenia a predaja je odhadovaný na koniec novembra / začiatok decembra. O oficiálnej distribúcii môžme len polemizovať, no problém s prípadným záujmom jednoducho vyrieši zahraničný dovoz.

Zdroj: PhoneArena.com

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Baláž
Operačnému systému Android sa podrobne venujem už vyše piatich rokov a oslovil ma aj Android Wear. Prečo? Jednoduchosť a úplné užívateľské prispôsobenie prostredia je pre mňa dôležité. Momentálne vlastním Samsung Galaxy Note 3 Neo a Motorola Moto 360.