Huawei predstavil svoju najnovšiu vlajkovú loď ešte počas septembrovej premiéry. Ako však mnohí čakali, smartfón prišiel na svet bez služieb a aplikácií Googlu. Dôvodom sú stále pretrvávajúce reštrikcie zo strany Spojených štátov a kvôli absencii tohto softvéru sa tak táto novinka dostala iba na zopár vybraných zahraničných trhov.

Po niekoľkých krajinách sa nakoniec Mate 30 Pro ocitne na predaj aj v susednom Česku, kde bude bez Google služieb dostupný za zhruba 990 €, informoval portál Dotekomanie.cz. Nový Huawei Mate 30 Pro je rozhodne jeden z najkrajších a najvybavenejších smartfónov, aké sme v minulom roku mohli vidieť. K úspechu medzi zákazníkmi za hranicami Číny mu však chýba jediné, a to služby a aplikácie Googlu.

Bohužiaľ sa aj tento model stal obeťou vojny medzi USA a Huawei a prišiel bez podpory kľúčového softvéru. Kvôli tomu sa nepredáva na mnohých trhoch v rámci Európy, no na niekoľko z nich predsa len zavítal.

Huawei sa rozhodol predávať novú vlajkovú loď aj u našich susedov

Doteraz sa Mate 30 Pro dostal do predaja v Rumunsku či Španielsku, pričom najnovšie zavíta aj do Českej republiky. Po niekoľkých mesiacoch od predstavenia sa tak českí zákazníci dočkajú tejto kontroverznej vlajkovej lode, ktorá bude pre nich dostupná za cenu 24 999 Kč, teda približne 990 €.

Do predaja má prísť už od 10. februára. Pre nedočkavcov budú dostupné aj predobjednávky od 27. januára, no dá sa predpokladať, že o smartfón bez aplikácií Googlu nebude príliš veľký záujem zo strany bežných zákazníkov.

Huawei

Nenechaj si ujsť
Huawei dáva USA definitívne zbohom. Mate 30 vie vyrobiť aj bez amerických súčiastok

Predsa len, oželieť YouTube, Gmail, Obchod Play a ďalší softvér, na ktorý sú Európania zvyknutí, bude ťažký oriešok pre mnohých budúcich majiteľov tohto modelu. Pohľad na špecifikácie pritom poteší aj najnáročnejšieho záujemcu, ktorý v modeli Mate 30 Pro nájde výkonný procesor Kirin 990, 8 GB RAM a 256 GB ROM s možnosťou rozšírenia pomocou nanoSD kariet Huawei. Nechýba tu ani trojitý hlavný fotoaparát s dvomi 40 MPx snímačmi a 8 MPx snímačom, pričom vpredu sa nachádza 32 MPx selfie fotoaparát.

Huawei

Jednou z predností je aj veľká 4 500 mAh batéria s podporou rýchleho 27 W bezdrôtového nabíjania, alebo 40 W káblového nabíjania. Táto vlajková loď má teda rozhodne čo ponúknuť, teda aspoň po stránke hardvéru. Pri jej výrobe sa pritom Huawei zaobíde aj bez amerických komponentov, informuje The Verge.

Po softvérovej stránke sa musí používateľ spoľahnúť na vlastný virtuálny obchod Huawei AppGallery a môže zabudnúť na klasické aplikácie Googlu. Keďže čoskoro však zavíta do Česka, zisťujeme aj prípadnú dostupnosť na Slovensku. O novinkách budeme informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom