Kalifornské Apple a čínsky Huawei sú už nejakú tú dobu silnými rivalmi, ktorí vo svete smartfónov proti sebe nekompromisne bojujú. Po predstavení iPhone X mnohým padla sánka z ceny. Huawei sa však rozhodol prekonať protivníka aj v tomto smere a jeho model Mate 10 Pro dostane extrémne vysokú cenovku.

Fanúšikovia Apple sa už mesiace nevedeli dočkať výročného smartfónu, ktorý prišiel nedávno na svet pod názvom iPhone X. Výrobca doň vložil zbrusu nové technológie, vytvoril úplne nový dizajn a prilepil aj úplné novú cenu. Tá mnohým ešte pri predstavení vyrazila dych. V porovnaní s pripravovaným modelom Mate 10 v jeho najvyššej konfigurácii s prívlastkom „Pro“ je však cena za iPhone X na ešte nižšej úrovni.

Huawei sa dostáva do najvyššej cenovej ligy

Ako dobre vieme, v mnohých krajinách je cena za iPhone X rôzna. Zákazníci v USA si ho môžu kúpiť za 999 $ a podľa predpredajových cien u nás za základnú verziu zaplatíme 1199 €. Posledné informácie z ďalekej Číny však milovníkov smartfónov spoločnosti Huawei zrejme nepotešia. Tento gigant si za svoj najvýkonnejší model Mate 10 Pro s 8 GB RAM a 256 GB vypýta hriešnych 1138 dolárov.

Nenechaj si ujsť
Huawei tasí zbrane novým procesorom pre smartfóny. Využíva umelú inteligenciu a má aj 12-jadrovú grafiku

Výrobca pripravuje Mate 10 Pro aj vo variantoch so 6 GB RAM a 256/128/64 GB interným úložiskom. Ich ceny sa budú pohybovať od 1024 dolárov za model s 256 GB ROM, 941 dolárov za model so 128 GB ROM a najlacnejšia verzia bude dostupná za takmer 835 dolárov.

Lacný nebude ani Mate 10

Stále je však reč o modeloch „Pro“, no Huawei nezabudne ani na klasickú Mate 10-ku. Tá v najvyššej verzii príde so 6 GB RAM a 256 GB ROM za cenu 850 dolárov. Nižší model dostane znova 6 GB RAM, no interné úložisko klesne na polovicu, teda na 128 GB. V tomto prípade zákazník z peňaženky vytiahne viac ako 744 dolárov. Pre tých, ktorí nechcú svoje bankové konto príliš trápiť, bude mať Huawei v zálohe aj najlacnejší model so 4 GB RAM a 64 GB ROM za cenu 653 dolárov. Možno sa zdá, že cena za najvýkonnejší Huawei Mate 10 Pro je stále nižšia ako za iPhone X. Netreba ale zabúdať, že s touto sumou sa stretnú len čínski zákazníci.

Po príchode na zahraničné pulty si tak Huawei za svoju novú vlajkovú loď vo všetkých verziách vypýta ešte viac peňazí. Tí, ktorí teda dúfali, že kúpou modelu Mate 10 Pro ušetria sa zrejme mýlili a lacnejším riešením zo slovenského obchodu by teda mohol byť práve prekvapivo iPhone X. Zatiaľ však ešte nie je isté, či sa všetky vyššie uvedené modely dostanú aj k nám. Je totiž veľmi reálna šanca, že tie najlepšie kúsky budú exkluzívne dostupné práve pre čínsku klientelu. Viac detailov o výbave, ale aj dostupnosti a presných cenách týchto noviniek sa dozvieme počas oficiálneho predstavenia. To sa môže konať už 16. októbra. Ako sa pozdávajú odhadované ceny nového modelu Mate 10 a Mate 10 Pro tebe?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú