Čínsky gigant Huawei predstavil svoj klenot, ktorým sa budú prezentovať budúce high-end smartfóny výrobcu. Nový procesor sa volá Kirin 970 a v prvých zariadeniach ho uvidíme už čoskoro.

Predstavenie sa odohralo na aktuálne prebiehajúcom podujatí IFA v Berlíne, pričom reči sa ujal priamo CEO spoločnosti, Richard Yu.

20% nárast vo výkone

Novinka pozostáva celkovo z ôsmich jadier v konfigurácii 4x Cortex-A73 a 4x Cortex-A53. Maximálna možná frekvencia sa vyšplhala na 2.8 GHz a samozrejmosťou je aj 64-bitová architektúra. Procesor si rozumie aj s pamäťami LPDDR4 RAM pri frekvencii 1866 MHz a s DualSIM LTE pripojením. Vďaka 10 nm výrobnému procesu sa podarilo zvýšiť výkon voči predošlej generácii o slušných 20%.

Kirin 970 ide s dobou

Tieto nie až tak prevratné špecifikácie dopĺňa nový 12-jadrový grafický procesor a samostatná NPU jednotka, ktorá má na starosti spracovávanie všetkého, čo súvisí s umelou inteligenciou. Dokáže si však poradiť aj s prideľovaním pamäte, renderovaním používateľského rozhrania, spracovaním obrazu z fotoaparátov, vyvažovaním zaťaženia či plánovaním úloh. Huawei má teda o rozvoj umelej inteligencie veľký záujem a nechce, aby ostala iba na softvérovej úrovni.

Nenechaj si ujsť
Svetovo najlepšie smartfóny do 200 € v septembri 2017
kirin 970

zdroj fotografie: Huawei

Prvé smartfóny na obzore

Kirin 970 zažije premiéru už 16. októbra, a to vo phabletoch Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro. Od prvého menovaného sa očakáva inovatívny bezrámikový displej, 6.1-palcový displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1080 x 2160, duálny fotoaparát, ale aj 4000 mAh batéria.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom