Huawei si musel poradiť s nepríjemnou situáciou v podobe zákazu prístupu ku Google Play. Čínsky gigant tak po stopke od Googlu využije spoluprácu s portugalským obchodom Aptoide.

V posledných dňoch sa na Huawei valí jedná nepríjemnosť za druhou. Po stopke od americkej vlády mu bol pre budúce smartfóny obmedzený prístup ku Google Play a ostatným službám od giganta. Huawei však bol na túto situáciu pripravený a zdá sa, že má v talóne hneď viacero riešení patovej situácie.

Aptoide poskytuje široké spektrum aplikácií

Ako sme ťa už stihli informovať, čínsky gigant pracuje na príchode svojho vlastného operačného systému, ktorý by mal byť pripravený na používanie už na jeseň. Táto cesta by však znamenala odlúčenie od Androidu, no so spätnou kompatibilitou pre jeho aplikácie. Druhá cesta, ktorou sa môže Huawei vydať, je partnerstvo s iným obchodom pre aplikácie.

Ako informuje portál Gizmochina, tu prichádza na scénu portugalský obchod Aptoide. Huawei už aktuálne má k dispozícii svoj vlastný obchod s aplikáciami v podobe App Gallery. Ten však neobsahuje až také široké spektrum aplikácií ako Aptoide, v ktorom sa aktuálne nachádza niečo vyše 900 000 aplikácií. Portugalský obchod totižto už spolupracuje s iným známym výrobcom smartfónov, ktorým je Oppo.

Huawei potrebuje alternatívy ako soľ

Podľa portálu tom’sHARDWARE potvrdil informáciu o spolupráci samotný CEO Aptoidu, Paulo Trezentos. Zároveň však dodal, že ešte stále nie je nič isté. Nevieme totižto, či Huawei plánuje nahradiť svoj obchod App Gallery pomocou Aptoidu, alebo tieto obchody zlúči do jedného. Ako celá stituácia dopadne, tak ukáže až čas, no je jasné, že čínsky výrobca túto spoluprácu súrne potrebuje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú