banner-honor-8Novinka z dielne čínskeho Huawei ohuruje svojim výkonom. V testovaní za sebou nechal dokonca aj jeden z najlepších procesorov na trhu, Snapdragon 821. Kirin 960 by sa mohol po prvýkrát objaviť už v pripravovanom high-end smartfóne Huawei Mate 9. 

Nový bojovník má mať vyšší výkon o úžasných 50 % v porovnaní s mladším súrodencom. Vyšší výkon je dosiahnutý vďaka úpravám procesora, no pri grafickom akcelerátore hovoríme o úplne novej štruktúre, ktorá poskytne skvelý herný zážitok aj pri tých najnáročnejších tituloch. Hlavným trhákom, ktorý zabezpečuje skvelý výkon procesora, je nový typ jadra Cortex-A73. Pre menej náročné operácie sa využíva úspornejšieho typ jadra Cortex-A53.

Huawei Mate 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-kirin-960-spec-breakdown-1000x563

Dohromady je v novinke až osem jadier a sú rozdelené do dvoch skupín. Prvá skupina štyroch výkonných jadier poskytne zariadeniu hrubú pracovnú silu pre náročné výpočty a v prípade menej náročných úloh sa budú využívať úspornejšia štvorica jadier Cortex-A53, vďaka čomu sa značne ušetrí energia. Dostávame sa k výsledkom testov, ktorými si nový procesor prešiel a bol skutočne úspešný pri všetkých z nich. Pri GeekBench teste bol výkon hodnotený 2000 bodmi v single-core teste a pri multi-core teste získal až 6300 bodov, čo ho radí k jedným z najlepších procesorov na trhu.

huawei-kirin-960-cpu-performance-1000x563

Ako bolo spomínané vyššie, hlavnou novinkou je úplne nový grafický akcelerátor, z ktorého Huawei vyťažil maximum. Nesie označenie Mali-G71 MP8 a prešiel GFXBench testami, ktoré ukázali pravú silu. Výkon grafického jadra je až dvojnásobne vyšší ako pri predchodcovi. Pri týchto testoch nový akcelerátor dokonca skončil na vyššej priečke ako špičkový Snapdragon 821.

huawei-kirin-960-gpu-performance-1000x667

Taktiež sa pri odhalení hovorilo aj o podpore úložiska UFS 2.1 a operačných pamätí LPDDR4. Novinka podporuje aj štandard siete LTE Cat.12 a Cat.13. Aj keď by mal byť tento procesor prvýkrát použitý až v Huawei Mate 9, už teraz jednoznačne konštatujeme, že sa je naozaj na čo tešiť.

huawei-kirin-960-soc-breakdown-1000x667

Pošli nám TIP na článokNovinky