Najväčší čínsky výrobca smartfónov sa orientuje tiež na produkciu rôznych iných zariadení a gadgetov, ktoré majú potešiť zástupy jeho fanúšikov. Po nedávnom predstavení nových vlajkových lodí z radu Mate spoločnosť ukázala aj nový inteligentný reproduktor s digitálnym asistentom, ktorého dizajn je nám až príliš známy. Huawei si rád strieľa zo svojho kalifornského konkurenta, no napriek tomu sa občas inšpiruje jeho produktami, čoho dôkazom je aj tento „múdry“ reproduktor.

Moderné produkty dokážu svojim minimalistickým dizajnom očariť nejedného zákazníka. Týmto smerom sa pri návrhu svojho HomePodu vybral aj Apple, ktorého práca sa stala predlohou pre nový inteligentný Huawei reproduktor. Áno, spoločnosť, ktorá tak veľmi podpichuje do iPhonov, sa odhodlala využiť dizajnovú stránku domáceho reproduktora s asistentom Siri, aby vytvorila obdobný produkt.

Huawei sa inšpiroval u svojho najväčšieho konkurenta

Inteligentný Huawei AI Speaker je však v porovnaní s HomePodom ešte o čosi širší a na svojom vrchu ponúka štvoricu hardvérových tlačidiel pre ovládanie hlasitosti, mikrofónu a prijímanie hovorov. Po obvode tejto novinky nájdeme obdobný „pattern“ dizajn, ktorý završuje podobnosť tohto reproduktora s jeho americkým rivalom. Narozdiel od neho je však už vybavený digitálnym asistentom Xiaoyi, ktorému sa potešia len čínski zákazníci.

Nenechaj si ujsť
Apple HomePod je zastúpením na trhu poriadne sklamanie. Na konkurenciu ani zďaleka nestačí

V tomto prípade mohol Huawei skôr využiť známu Alexu, podobne ako pri svojom reproduktore AI Cube, ktorý sa mimochodom podobá na Google Home. Od konkurencie odlišuje túto novinku aj technika, teda 10 W reproduktor s priemerom 2,25″, ktorý pochádza z dánskej firmy Dynaudio a je spárovaný s technológiou Huawei Histen. Tá je známa najmä zo smartfónov spoločnosti. Tento „čínsky HomePod“ zdobí tiež šestica mikrofónov, ktoré zvládajú rozoznávať rozdielne hlasy členov domácnosti.

Príkazy však bude asistent Xiaoyi počúvať zatiaľ iba v čínštine, nakoľko výrobca neohlásil plány pre globálnu verziu tohto reproduktora, ktorá by rozumela aj angličtine. Ako exkluzivita pre čínsky trh prichádza nový Huawei AI Speaker aj s prijateľnejšou cenou než Apple HomePod a zákazník si ho bude môcť dopriať v šedom alebo bielom prevedení už za zhruba 53 €. Ostáva tak len dúfať, že táto novinka spoločnosti nebude na nábytku zanechávať stopy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú