banner-mate-9
Huawei dnešným dňom rozširuje svoje portfólio smartfónov nižšej triedy novým modelom Enjoy 6S. Jedná sa o vylepšenú verziu 6-ky predstavenej pred mesiacom a údajne bola vyrobená v spolupráci so spoločnosťou China Mobile. 

Dizajn je veľmi podobný vyššie spomínanému Enjoy 6 a tvorí ho celokovová konštrukcia so skosenými hranami pre lepšie držanie. Hrúbka tela sa však oproti predchodcovi zmenšila z pôvodných 7.9 mm na 7.6 mm. Dostupné budú tri farebné prevedenia, a to zlaté, strieborné a biele. Na zadnej strane si môžeme všimnúť zmenu pozície LED blesku, keďže v prípade staršieho modelu sa nachádza pod fotoaparátom a pri 6S-ke sa premiestnil vedľa neho.

huawei-enjoy-6s-oficialne-2

Použitý IPS displej má kompaktnú uhlopriečku 5 palcov a dosahuje menšie HD rozlíšenie. Pod kapotou našťastie kompromisy nenastali a smartfón používa procesor Snapdragon 435 taktovaný na 1.4 GHz. Multitasking má na starosti 3 GB operačná pamäť a úložisko je veľké postačujúcich 32 GB. Okrúhly otvor na zadnej strane vypĺňa 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.2 a na prednej strane nájdeme 5 MPx selfie fotoaparát. Výdrž má na starosti priemerná 3020 mAh batéria a nechýba ani DualSIM s podporou všetkých sietí. Vzhľadom na výbavu bola cenovka nastavená pomerne vysoko. V domovskej Číne sa bude Enjoy 6S predávať za 1599 juanov, teda okolo 216 €. Smartfón sa pod iným názvom s veľkou pravdepodobnosťou neskôr objaví aj u nás, no môžeme očakávať ešte vyššiu cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP