Huawei a Xiaomi prinesú na trh notebooky s Intel čipmi

Teraz čítate
Huawei a Xiaomi prinesú na trh notebooky s Intel čipmi

banner-meizu-metal
Najnovšia správa hovorí o tom, že čínski giganti Huawei a Xiaomi by mali čoskoro obohatiť svoj repertoár. Po úspešných modeloch najnovších smartfónov by mali ponúknuť aj notebooky.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Práve Huawei má už dobre našliapnuté. Poznáme ho totiž ako značku, ktorá na niečo také má a môže si expanziu dovoliť. Navyše, firma do svojich smartfónov ukladá vlastné procesory Kirin. Je teda možné, že pracujú aj na vlastnom čipe do počítačov.

Apple MacBook Air môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-huawei-notebook

Čínska analytička Sun Changxu má iný názor. Myslí si, že vo vnútri nových zariadení nájdeme procesor od dobre známej spoločnosti Intel. Podľa nej Xiaomi a Huawei nepracujú na x86-bitových čipoch. Len také totiž fungujú so systémom Windows. Pre koho budú notebooky určené? Správa tvrdí, že ten od Huawei zaujme najmä biznis triedu. Naopak, Xiaomi sa viac chystá prispôsobiť menej náročným. Ak sú tieto klebety pravdivé, máme sa na čo tešiť. Ich smartfóny predsa ľahko sfúknu konkurenciu, tak prečo nie aj notebooky?

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Daniel Krištof
Som študentom gymnázia. Mám rád dobrú hudbu a som nadšencom každého dobrého smartfónu. Momentálne vlastním Xiaomi Redmi Note 2. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa telefónov, rád vám odpoviem na [email protected]