V posledných rokoch sme boli svedkami neustáleho zväčšovania pamätí RAM v smartfónoch, až sme sa minulý rok dopracovali k 6 GB RAMkám. Tento rok sme sa dokonca dočkali aj prvého smartfónu s 8 GB RAM, čo je už slušná pamäť aj pre počítače. 

Potrebujeme ale takéto veľké RAMky aj v smartfónoch? K tejto situácii sa vyjadril jeden z popredných predstaviteľov čínskej spoločnosti Huawei, Lao Shi. Podľa neho je 4 GB kapacita úplne dostatočná na plynulý chod systému. Ďalej prezradil, že Huawei testoval 6 GB RAMku v porovnaní so 4 GB a výsledok bol prekvapivý. Obe pamäte pracovali s procesorom Kirin 960, no 4 GB RAMka dopadla lepšie. Podľa neho je teda dôležitejšia optimalizácia systému ako veľkosť RAM, v čom s ním úplne súhlasíme.

Asus Zenfone AR – prvý smartfón s 8 GB RAM

zdroj fotografie: Asus

nenechaj si ujsť
K výrobe 8 GB RAM pamätí sa pridáva aj SK Hynix. Alternatíva k Samsungu?

Pridanie dvoch alebo štyroch GB pridá na cene smartfónu, čo pre zákazníkov predstavuje zbytočnú nevýhodu. Lao Shi síce netvrdí, že 6 GB RAMky sú zlé, ale verí, že nie sú nevyhnutné. Huawei má sám vo svojom portfóliu pár modelov so 6 GB RAM, no veľkú časť v tomto prípade zohráva marketing.

Majú podľa teba RAM pamäte väčšie ako 4 GB zmysel?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom