banner-redmi-4a
Určite netreba pripomínať, že Samsung je veľmoc vo výrobe komponentov pre smartfóny, či už ide o procesory alebo RAM pamäte. Má však pred sebou konkurenciu v podobe spoločnosti SK Hynix, čo je divízia Hyundai-u a tiež výrobca rôznych pamäťových zariadení.

Samsung pred pár mesiacmi predstavil svoj prvý 8 GB RAM čip pre mobilné zariadenia. Dobu nezaspalo ani SK Hynix a prišlo so svojou vlastnou verziou. Samsung však rozhodne príde s 8 GB pamäťami na trh skôr ako SK Hynix, keďže má pred ním náskok a oveľa väčšiu pracovnú silu.

sk-hynix-ram-2
zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Samsung predstavil prvý 8 GB LPDDR4 RAM modul pre smartfóny

Medzi pamäťami týchto dvoch výrobcov nájdeme dva zásadné rozdiely. Kým RAM pamäť od Samsungu pracuje na frekvencii 4.26 GHz a je vyrábaná 10 nm procesom, SK Hynix zvolil nižšiu 3.73 GHz frekvenciu a starší 21 nm výrobný proces. Pri čipe od SK Hynixu tak môžeme očakávať vyššiu energetickú náročnosť, viac zahrievania a použitie v lacnejších zariadeniach. Tento čip sa skladá zo štyroch 2 GB modulov a ponúka úctyhodnú rýchlosť prenosu dát na úrovni 29.8 GB za sekundu. I keď sa teda nejedná o úplne najlepšiu RAMku, pre potreby budúcoročných vlajkových lodí bude aj tak bohato stačiť. Hynix má prichystaný aj ultra-nízkonapäťový variant svojej pamäte, no ten začne vyrábať neskôr v prvom štvrťroku 2017, takže zatiaľ môžu výrobcovia siahnuť po štandardnom 8 GB modeli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom