Desať rokov možno neznie ako dlhá doba, no v technologickom a hráčskom priemysle je to obrovský časový úsek, za ktorý sa udialo nespočetne veľa zmien a veci sa posunuli vpred míľovými krokmi. 

V článku sa pozrieme na to, ktoré herné tituly lomcovali rokom 2008 a vynikali nielen graficky, ale tiež príbehom a hrateľnosťou, ktorá bola v tej dobe najdôležitejšia. Vybrať tie najlepšie bolo dosť náročné a ak sa tu náhodou neobjaví tvoj obľúbený titul, tak to neznamená, že bol vyslovene zlý.

Fallout 3

Herný žáner: RPG

Fallout by sa možno dalo nazvať aj hrou roka 2008. Bethesda predstavila titul, ktorý si hráči okamžite zamilovali. Bola vhodná ako pre mladšie, tak aj staršie ročníky a nechýbal jej skvelý príbeh doplnený a neuveriteľne prepracovaný herný svet. Dovolím si požičať komentár Petra Poláčka z portálu Hrej.cz, ktorý sa na adresu hry vyjadril nasledovne a perfektne vystihol podstatu: „Způsob, jakým Fallout 3 zpracovává postupnou změnu hráče z pouhého objevitele až k pozici hybné síly události, je zřejmě tím nejpádnějším důvodem, který by měl každého v hospodě nad půllitrem piva donutit nahlas do ksichtů přítomných existencí zařvat, že Fallout 3 je pecka jak sviňa.“

GTA IV

Herný žáner: Akčný / Adventúra

Klasika ktorá nesmie chýba. Rockstar Games to skrátka vie a aj keď nejde o najlepší diel zo série, na kvalite mu to neuberá. Otvorený svet s neobmedzenými možnosťami skrátka láka každého a nebolo nič lepšie na odfiltrovanie stresu, než raketomet v ruke. Ďalšie slová sú v tomto prípade zbytočné a idem si hru radšej zakúpiť.

Mass Effect

Herný žáner: Akčný / Strieľačka / RPG

Ešte rok predtým sa táto hra objavila na konzole Xbox a mnoho hráčov tajne dúfalo, že by sa hra mohla dostať aj na počítače. Do roka a do dňa sa tak stalo a my môžme byť len radi. Až priveľmi dobré spracovanie na tú dobu a na tento titul sa ešte dlho spomínalo. Oproti konzolovej verzii pribudlo niekoľko nových funkcií a rovnako ako pri iných úspešných tituloch, aj tu sme sa dočkali množstva ďalších pokračovaní.

Dead Space

Herný žáner: Survival

Trošku hororová hra z vesmírneho prostredia okúzlila množstvo hráčov a pri jej hodnotení sa nešetrilo slovami chvály. Štúdio Electronic Arts sa vyšvihlo a ukázalo, že mu to ide aj mimo športovo orientovaných hier. Zaujímavé misie, podarený hlavný hrdina a množstvo detailov zaručilo tomuto titulu miesto v našom výbere a určite by sa nestratila ani dnes. Niet sa čomu diviť, že vyšli ďalšie 2 diely a čoskoro by sme sa mali dočkať aj štvrtého pokračovania.

Trackmania United Forever

Herný žáner: Pretekárske

Nejde síce o hru, z ktorej by si bol padol na zadok, no miesto si tu určite zaslúži. Nepriniesla so sebou v podstate nič nové, no šlo o zaujímavý koncept, pri ktorom sme väčšina strávili niekoľko hodín, pribudlo niekoľko šedivých vlasov a do technologického neba odišlo niekoľko klávesníc. Milovaná aj nenávidená Trackmania je obľúbenou hrou aj dnes a dokonca sa v nej organizuje niekoľko celosvetových turnajov a niekoľko zástupcov, pričom tým najznámejším je Slovák Erik ‚‚hakkijunior” Leštach, ktorý bol v tejto hre Majstrom sveta.

Bonus: Najväčší prepadák roku 2008

Need for Speed: Undercover

Herný žáner: Pretekárske

Po ikonických tituloch zo série Need for Speed prišiel diel s názvom Undercover a všetkým fanúšikom, ktorý sa naň tešili vrazil nôž do chrbta. Aj s odstupom času ide o jeden z najhorších dielov série a mňa ako veľkého fanúšika sklamal (rovnako aj ďalšie diely, no tento bol z nich najhorší). Okrem nejakých nových modelov áut sa neprinieslo nič nové a EA sklamalo na plnej čiare.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom