Keď sa pred niekoľkými rokmi Electronic Arts rozhodla stiahnuť všetky svoje hry z digitálnych obchodov a alokovať ich do svojho Originu, rozhodne nešlo z pohľadu hráčov o najpohodlnejšie rozhodnutie. Po rokoch však EA od tejto stratégie opúšťa a opäť sprístupňuje hry na Steame. Priprav sa však na nemilé prekvapenie. O téme píše portál PCGamer.

Aj tebe sa hromadia všelijaké launchery na pracovnej ploche? S najväčšou pravdepodobnosťou už o nejakú dobu budeš môcť minimálne jeden odinštalovať. Vedenie EA sa totiž rozhodlo, že opäť sprístupní hry aj mimo Origin, a tak už niekoľko takýchto titulov môžeš nájsť napríklad na Steame. V obohacovaní tvojej knižnice titulmi od EA ale budeš musieť urobiť pár závažných kompromisov, ktoré sa odrazia najmä na tvojej peňaženke.

Ak si na Steame chceš kúpiť napríklad desaťročný titul Dragon Age: Origins v ultimátnej edícií, zaplatíš zaň 29,99 €. V porovnaní s hrou na Origine je to až 10 € zdraženie. Ešte tragickejšie je na tom hra Sim City 4 z roku 2003, ktorú si na Origine vieš uchmatnúť už za 9,99 €. Na Steame za rovnakú hru dáš dvojnásobok.

Nenechaj si ujsť
Fenomenálne hry z Česka doplní o pár týždňov očakávaný titul. Pripomína sa novým trailerom

Komunita na reddite už pracuje na zozname, kde porovnáva cenové rozdiely medzi oboma službami a konštante tento zoznam dopĺňa o nové tituly. Zo strany EA ide o pomerne kontroverzné riešenie, no zo spotrebiteľského hľadiska o veľké tragédiu rozhodne nejde. Všetci totiž vieme, že Steam je známy legendárnymi výpredajmi a staršie tituly, snáď aj z knižnice EA, sa v nich už onedlho objavia za zlomok ceny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom