Medzi ostatné legendy českého herného priemyslu sa už od roku 2006 snaží zapísať aj štúdio CBE Software. Po niekoľkých menších projektoch sa v apríli vytasia s ich ďalším titulom, Someday You’ll Return, ktorý mnohí prezývajú moravský Silent Hill.

CBE Software má už niekoľko zásadných zárezov v oblasti herného priemyslu. Najznámejšou hrou štúdia pôsobiaceho v srdci východného Česka je adventúra J.U.L.I.A.: Among the Stars, ktorá si odniesla hneď niekoľko ocenení. Hra bola v dobe vzniku vychvaľovaná najmä vďaka excelentnej sci-fi atmosfére a pozoruhodnému technickému spracovaniu, najmä ak zoberieš do úvahy, že hru vyvíjali dvaja ľudia.

Toto štúdio už niekoľko rokov sústredí všetku svoju energiu na hororový projekt Someday You’ll Return, ktorý sa až nápadne podobá na hry ako Silent Hill, Outlast alebo siedmy Resident Evil. Čo hru stavia nad ostatné podobné projekty, je jej zasadenie, keďže hľadať svoju dcéru budeš v prostredí moravských lesov.

Podobnosť so slávnou sériou Silent Hill je zakorenené najmä v oblasti podávania príbehu. Hlavný hrdina Daniel sa v Someday You’ll Return vydáva do hustého lesa hľadať svoju dcéru aj napriek tomu, že sa zaprisahal do tohto lesa už nikdy nevstúpiť. Nešťastná skúsenosť z minulosti však Daniela neodrádza a do lesa inšpirovaného moravskou prírodou vstúpi, len aby za každú cenu našiel stratenú Stelu.

Autori sľubujú, že nepôjde len o ďalší walking simulátor alebo tuctovú kopírku The Vanishing of Ethan Carter. V tomto autorom nahráva aj fakt, že podstatná časť zážitku bude postavená na budovaní atmosféry čerpajúcej z lokálnych, dobre známych prostredí, oceniteľných najmä obyvateľmi Moravy.

Nenechaj si ujsť
Rockstar Games prežíva krízu. Odišiel spoluzakladateľa spoločnosti, akcie okamžite klesli

Hrateľnosť by mala kombinovať hororové prvky so survival aspektom, tvorbu potrebných predmetov a konštantné sa spoznávanie s prostredím a hernými mechanikami. Someday You’ll Return sa na PC objaví už 14. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú