Microsoft zápasí s ďalšími problémami najnovšej verzie systému Windows 10 KB4549951. Už viackrát sme ťa informovali o kritických chybách, ktoré aktualizácia spôsobuje, avšak na povrch teraz vyplávali aj ďalšie problémy. Niektorým používateľom totiž nová verzia odstraňuje a presúva súbory, informuje Windows Latest.

Množstvo závažných chýb

Posledná aktualiácia Windowsu 10 s označením KB4549951 ostala tŕňom v oku mnohým používateľom, pretože okrem znefunkčnenia antivírusového programu Defender či WiFi pripojenia hlásili niektorí aj náhodné zlyhania systému.

Aktualizácia, ktorá mala byť zameraná výlučne na opravy súvisiace s bezpečnosťou viedla v niektorých prípadoch až k obávanej modrej obrazovke smrti (BSoD) či zníženiu celkového výkonu systému, pričom problémy sa vyskytli nie len po aktualizácii, ale aj počas samotnej inštalácie.

Ako píše portál Bleeping Computer, napriek tomu, že sa s problémami nestretli všetci, ale išlo skôr o minoritu používateľov, hlásia niektorí po inštalovaní KB4549951 aj ostránené či presunuté súbory.

Zdá sa, že ide o návrat starého problému, keď Windows 10 spúšťa systém s dočasným užívateľským profilom, ktorý odstraňuje nastavenia, niektoré súbory a ikony z pracovnej plochy.

Zobraziť celú galériu (1)
Microsoft Office 365/YouTube

Riešením je návrat k stabilnej verzii

Spoločnosť zatiaľ neposkytla k novým problémom žiadne vyjadrenie, a ak teda patríš medzi skupinu nešťastníkov, ktorí sa s chybovosťou pri tejto aktualázicii stretli, najlepším riešením je jej odinštalovanie.

Otvor Nastavenia, choď na sekciu Aktualizácia a zabezpečenie a následne klikni na položku Windows Update. Vyber možnosť Zobraziť históriu aktualizácii a klikni na Odinštalovať aktualizácie. Je potrebné vyhľadať konkrétny balík KB4549951 v časti Ovládanie a odinštalovať ho.

Ostáva len dúfať, že Microsoft zapracuje na rýchlom odstránení týchto problémov pred vydaním ďalšej veľkej aktualizácie, ktorá bude širokej verejnosti sprístupnená najskôr v priebehu mája. Tá prinesie do Windowsu 10 množstvo noviniek, ktorým sme sa podrobne venovali v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom