Najnovšia aktualizácia Windows 10 spôsobuje ďalšie problémy. Mnohým používateľom prestalo fungovať WiFi pripojenie, Bluetooth a spôsobuje aj náhodné zlyhania systému, informuje MSPoweruser.

O problémoch s najnovšou verziou Windowsu 10 KB4549951 sme ťa už informovali. Používateľov totiž vystavil značnému riziku, keďže antivírusový program Defender prestal v mnohých prípadoch pracovať a zobrazoval len chybové hlášky.

Neprešiel však ani týždeň a používatelia hlásia ďalšie problémy s touto verziou Windowsu. Po inštalácii aktualizácie sa im zobrazujú všeobecné chybové hlásenia, ako 0x8007000d, 0x800f081f či 0x80073701

Ešte horšie je, že po inštalácii čelia množstvu ďalších problémov, ktoré zasahujú do používania. Po inštalácii aktualizácie Windows 10 KB4549951 sa používatelia stretávajú s problémami, ako nefunkčné Bluetooth či WiFi, BSoD (modrá obrazovka smrti) alebo aj slabý výkon systému. Niektorí sa dokonca stretli aj s úplným zlyhaním systému.

Ako píše Windows Latest, problémy sa vyskytujú u používateľov nielen po aktualizácii, ale aj počas inštalácie. Je však dôležité poznamenať, že s problémami sa nestretli všetci, opäť je problém skôr minoritný.

Síce Microsoft pracuje na zistení a zdokumentovaní problémov, stále nie je jasné, prečo sú aktualizácie systému Windows 10 u niektorých používateľov problémové.

Ako vrátiť predošlú verziu

Ak náhodou patríš medzi používateľov, ktorí sa stretli s podobnými problémami pri poslednej aktualizácii, nezostáva nič iné, ako návrat k stabilnejšej verzii.

V Nastaveniach si vyber sekciu Aktualizácia a zabezpečenie, následne položku Windows Update. Následne klikni na Zobraziť históriu aktualizácií a následne Odinštalovať aktualizácie. Je potrebné vyhľadať konkrétny balík KB4549951 v časti Ovládanie a odinštalovať ho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom