Tvorca legendárnej bojovky zverejnil na Twitteri anketu, v ktorej sa hráči mohli vyjadriť, čo je pre nich pri najnovšej generácii konzol najdôležitejšie. Výsledky ankety zaskočili aj samotného Eda Boona.

Už koncom tohto roka sa dočkáme novej generácie konzol od PlayStationu a Xboxu. Olej do ohňa tohto konkurenčného boja často dolievajú aj samotní hráči, ktorí sa často z princípu nedokážu zhodnúť na rovnakej veci. V ankete sa však zhodli na jednej veci – na základe čoho sa budú rozhodovať pri výbere novej konzoly.

Pri výbere PS5 alebo Xboxu Series X budú hráči hľadieť najviac na cenu. Ako Ed v príspevku na sociálnej sieti napísal, podstata exkluzivít hrá prím iba u 13 % zúčastnených. Na druhom mieste v ankete, ktorej sa zúčastnilo bezmála viac ako 50 000 uchádzačov, je spätná kompatibilita a za ňou lepší výkon nových konzol.

Mnohí z nás si skôr mysleli, že na prvom mieste sú vždy sú a vždy boli hry, no očividne 50 000 hlasov od bežných ľudí hovorí o pravom opaku. Ed Boon, ktorý patrí medzi jedného z popredných tvorcov hier Mortal Kombat, ostal z výsledkov prekvapený.

Nenechaj si ujsť
Pokračovanie najsledovanejšieho seriálu HBO dostalo trailer. Westworld je fascinujúcejší ako kedykoľvek predtým

My len dúfame, že sa takýto typ ohlasov nejakým spôsobom dostane k Microsoftu a Sony, ktorí dúfame že zohľadnia spätnú kompatibilitu. Pozeráme sa teraz najmä smerom k Japoncom, keďže na tento dôležitý aspekt posledné roky akosi zanevreli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom