Populárna mobilná hra PUBG Mobile čelí kritike. Hráči používajúci externé klávesnice a myšky dominujú nad ostatnými hráčmi.

Aktuálne populárny herný žáner „grand battle royale“ už prenikol aj do smartfónov.  Práve mobilná hra tohto žánru, PUBG Mobile, teraz rieši vážny problém. Hráči používajúci externé klávesnice a myšky dominujú nad ostatnými hráčmi. Jedná sa hlavne o hráčov, ktorí používajú rôzne emulátory či napríklad Chromecast pre spárovanie týchto externých Bluetooth zariadení.

Emulátory poskytujú značnú výhodu

Najčastejšou metódou, ktorú hráči využívajú je ľahko použiteľný Android emulátor s názvom Bluestacks. Ten umožňuje hráčom priradiť klávesové skratky pre rôzne tlačidlá na obrazovke, ktoré hráči mobilnej verzie musia ovládať na displeji prstami. To dáva hráčom využívajúcim externé periférie obrovskú výhodu, nakoľko hráči využívajúci mobilné dotykové zariadenia sú o niečo pomalší.

Problémy majú aj herné konzoly

Príkladom môže byť aj Youtuber Shivaxi, ktorého video môžeš vidieť nižšie. Ten využíva myšku a klávesnicu v hre PUBG Mobile. Jeho dominancia je jasná a jeden hráč ho dokonca obvinil z podvádzania a chcel ho nahlásiť. Okrem mobilnej verzie hry PUBG Mobile sa však problém prejavil aj na herných konzolách, kde je takisto možné využiť externé periférie a dominovať v grand battle royale hrách.

Externé myšky či klávesnice nie sú jediný problém

PUBG Mobile je jednoducho šikovná a úspešná grand battle royale mobilná hra. Avšak nepríjemnosti spojené s využívaním externých zariadení ako je myš a klávesnica, ktoré dávajú hráčom značnú výhodu, môžu hre len uškodiť. Vývojári boli už dokonca kritizovaní aj za údajné nasadenie botov do hry, ktorých je ľahké zabiť a majú pomôcť novým hráčom zlepšovať sa. Klasickí hráči tak môžu hru čoskoro opustiť kvôli znevýhodneniu, čo v konečnom dôsledku neprospeje hlavne vývojárom hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom