Oznámenie od vývojárov hry Metro Exodus o tom, že hra bude najbližší rok v elektronickej distribúcii dostupná na platforme Epic Games namiesto Steamu, so sebou nesie od začiatku množstvo komplikácií. Jednou z nich je aj menší trapas s krabicovými distribúciami hry.

Klasické krabicové, teda fyzické distribúcie hier, sa začínajú chystať v miernom predstihu, aby boli tieto hry dostupné na pultoch v predajniach hneď v deň oficiálneho vydania. Inak tomu nebolo ani pri novinke Metro Exodus, ktorá sa však v digitálnej forme presunula z platformy Steam na konkurenčnú platformu Epic Games. Na tom by v podstate nič nebolo, ak by sa vývojári pre túto zmenu nerozhodli doslova pár dní pred vydaním.

No a keďže obaly na fyzické kópie hry už boli dávno vytlačené s logom Steamu na zadnej strane, autori sa rozhodli pre v skutku bizarný krok, ako toto logo dostať z obalu preč. Jednoducho ho prelepili logom od Epic Games. Tlačenie kompletne nových obalov so správnym logom by bolo pochopiteľne veľmi nákladné, preto sa rozhodli pre takúto jednoduchšiu cestu. Je to síce úplná banalita a logo na zadnej strane obalu hry nič nemení na jej kvalite, ale Epic Games by asi nebolo spokojné s tým, keby je na obálke logo konkurenčnej platformy, ktorá zatiaľ s hrou nemá nič spoločné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom