Cyberpunk 2077 má vyjsť už 10. decembra a pokiaľ ešte nie si rozhodnutý, ktorú verziu zvolíš, nasledujúce video ti v tom snáď pomôže. Keďže pred pár dňami unikla niekoľkominútová ukážka PS4 verzie Cyberpunk 2077 hranej aj na PS5, fanúšikovia porovnali zábery s PC verziou, informuje Kotaku.

Zábery z počítačov pritom pochádzajú z oficiálnych trailerov na hru. Už na prvý pohľad je viditeľný rozdiel v rozlíšení, kedy sú zábery PS4 Pro v 1080p. Medzi ďalšími veľkými zmenami nájdeme množstvo dodatočných detailov PC verzie alebo prácu so svetlom a tieňami, kde, žiaľ, verzia pre PS4 Pro zaostáva.

Nárast v detailoch je pozorovateľný vo viacerých scénach, kde asi najreprezentatívnejší z nich je záber na odznak s nadpisom „BAKKERS“. Práve ten odhaľuje vyššie detaily počítačovej verzie, ostrosť odrazu v zrkadle alebo množstvo drobných dodatočných vrások na ruke.

Porovnávacie video: 

Krajšie odlesky je následne vidno aj na povrchu auta, kde zároveň aj jeho interiér vyzerá na počítači podstatne krajšie. Na druhej strane, vzhľadom na vek konzoly, vyzerá hra na PS4 Pro viac než decentne.

Porovnávacie video je zároveň príliš krátke a neobsahuje žiadne zábery z exteriérov. Rovnako nevieme, na akom počítači autori natáčali zábery do oficiálnej ukážky, no dovolíme si odhadnúť, že s určitosťou nešlo o stroj v hodnote štvrtého PlayStationu.

Rozhodne sa tak tešíme na vylepšené verzie pre PS5 a Xbox Series X, ktoré by mali priniesť PC kvalitu titulu do obývačiek. Snáď sa tieto verzie dočkajú aj plnohodnotného ray-tracingu, momentálne exkluzívneho len u verzie pre počítače.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP