Spoločnosť Honor sa za pár rokov svojho pôsobenia dokázala vypracovať na výrobcu smartfónov, ktoré zákazníkovi vždy učarujú krásnym dizajnom a veľmi prijateľnou cenou. Honor 8 je teda poslednou vlajkovou loďou úspešnej dcérskej firmy Huawei s krásnym dizajnom a kvalitnou výbavou. Už čoskoro ho však zatieni nová verzia „Pro“, ktorá príde k nám o pár dní. 

Už o štyri dni sa fanúšikovia spoločnosti Honor dočkajú novej vlajkovej lode. Smartfón predtým známy ako Honor V9 (na čínskom trhu) príde do Európy pod označením Honor 8 Pro. Ten sa už teraz objavil v oficiálnom ruskom e-shope, kde odhalil celú svoju hardvérovú výbavu. Táto novinka sa skutočne nebude mať za čo hanbiť, pretože ju výrobca vybavil špičkovým hardvérom, ktorý zahŕňa 8-jadrový procesor Kirin 960 či 6 GB pamäť RAM v spolupráci so 64 GB interným úložiskom.

zdroj fotografie: Mobile.it168

Nároční používatelia si však budú môcť rozšíriť interné úložisko ešte prostredníctvom microSD karty až do 256 GB. Tomu, že pôjde o poriadne veľké zariadenie, nasvedčuje 5,7 “ displej s QuadHD rozlíšením. Vďaka hustote pixelov 515 ppi tak bude obraz skutočne perfektný v každom smere. Nad displejom si miesto našiel selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx. Zadná strana novinky zas prinesie duálny fotoaparát s rozlíšením 12 MPx a podporou natáčania 4K videí.

zdroj fotografie: Honor

Nenechaj si ujsť
Nadupaný Honor V9 zrejme príde pod iným názvom aj do Európy! Poznáme možný dátum

Pod fotoaparátom nájdeme aj snímač odtlačkov prstov. Celú hardvérovú výbavu napája batéria s kapacitou slušných 4000 mAh, vďaka čomu by sa výdrž na jedno nabitie mala pokojne dostať na úroveň dvoch dní. Z konektivity Honor nezabudol ani na podporu DualSIM. Operačným systémom je nový Android 7.0 Nougat doplnený o nadstavbu EMUI 5.0.

zdroj fotografie: Honor

Na Honor 8 Pro sa Európania môžu tešiť už v budúcom týždni, konkrétne 5. apríla. Oficiálna cena nie je známa, no predpokladá sa, že by sa mohla pohybovať na úrovni približne 420 €. Práve toľko totižto stojí 64 GB verzia modelu Honor 8. A podľa fotografií v ruskom e-shope budú mať zákazníci na výber čierne, zlaté alebo modré farebné prevedenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom