Dcérska firma spoločnosti Huawei naplánovala na budúci mesiac tlačovú konferenciu. Honor na nej pravdepodobne predstaví nový smartfón, ktorý však tak úplne nový nebude. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vlajková loď Honor V9 bola oficiálne predstavená v Číne koncom februára. Ako je už zvykom, k nám sa dostane trochu neskôr a hlavne pod odlišným názvom. Príchod medzinárodnej verzie Honoru V9 sme očakávali na MWC 2017, no, bohužiaľ, nakoniec sa tak nestalo. Je teda dosť možné, že spoločnosť na svojej konferencii predstaví práve medzinárodný, teda európsky model pod označením Honor 8 Pro. Stane sa tak už 5. apríla.

Honor 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

honor v9
zdroj fotografie: Honor

Honor 8 Pro bude podobne ako čínska V9-ka disponovať prémiovým kovovým telom s veľkým 5.7-palcovým displejom. Na LCD paneli sa rozprestiera jemné QHD rozlíšenie. Veľkým lákadlom je aj výkonný procesor Kirin 960, ktorý spolupracuje so 4, respektíve 6 GB RAM pamäte. Výrobca nevynechal ani duálny fotoaparát a kvalitné fotky tak môžeš vytvárať s dvomi 12 MPx snímačmi. Honor V9/8 Pro ponúka aj jednu špeciálnu funkciu, ktorou je vytváranie 3D modelov pomocou fotoaparátu. Pokiaľ používateľ vlastní 3D tlačiareň, môže si ich dokonca pokojne vytlačiť.

honor v9
zdroj fotografie: Honor

nenechaj si ujsť
Honor V9 oficiálne: Prvá skutočná vlajková loď v roku 2017 s procesorom Kirin 960 a duálnym fotoaparátom

Pod kapotou sa skrýva aj obstojná 4000 mAh batéria a Android 7.0 Nougat. Ceny Honoru 8 Pro pre európsky trh síce nepoznáme, no od tých čínskych by sa nemali veľmi líšiť. Za základný variant so 4 GB RAM/64 GB ROM teda zaplatíme približne 350 eur. Za model s väčšou RAM pamäťou, teda so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom si Honor vypýta okolo 410 €. Najvýkonnejšia verzia bude stáť okolo 480 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.