Dcérska spoločnosť Huaweiu prednedávnom oznámila svoje plány priniesť vybraným modelom funkciu, ktorá ich „nakopne“ pri hraní hier. Novú technológiu GPU Turbo však majú dostať aj modely materskej firmy. Vylepšený Honor 10 GT je prvým smartfónom výrobcu, ktorý sa vďaka softvérovým úpravám zameriava na hranie a ako prvý tiež so sebou prináša obrovskú 8 GB RAM-ku.

Čínsky Honor predstavil svoju poslednú vlajkovú loď, Honor 10, v priebehu apríla. Tento model chce tromfnúť drahšie kúsky svojou skvelou výbavou, nádherným dizajnom a príjemnou cenou. Len pár mesiacov po premiére tejto vlajkovej lode sa debutu dočkala jej vylepšená verzia, ktorá prináša ešte výkonnejší hardvér.

Nové GT-čko útočí na tých najlepších

Výrobca sa však miesto využitia inovatívnych technológií spoľahol na starý, dobrý upgrade hardvéru a softvéru, ktorý používateľom prinesie ešte viac výkonu. Základ tejto novinky však ostal nezmenený a je ním teda procesor Kirin 970. Kým v doterajšom Honore 10 s týmto čipom spolupracovala operačná RAM pamäť s kapacitou 4 GB, respektíve 6 GB pri vyššej verzii, model „GT“ zašiel ešte ďalej. Používateľovi totiž ponúka až 8 GB RAM, vďaka čomu si vyslúžil prvenstvo medzi modelmi Honoru, ale aj Huaweiu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Honor 10 je najlepšia cenovo dostupná vlajková loď na trhu

K tejto vylepšenej výbave sa pridáva aj nová technológia GPU Turbo, ktorá dokáže zvýšiť výkonu Honoru 10 GT pri hraní až o 60 %. Takouto kombináciou sa teda môže táto vlajková loď spoločnosti hravo zaradiť do novej kategórie herných smartfónov. Zvyšok výbavy sa takmer vôbec nezmenil. Aj v tomto prípade vzadu nájdeme duálny fotoaparát so 16 MPx a 24 MPx snímačom. Vo výreze displeja v 5,84″ FullHD displeji na prednej stene ho dopĺňa selfie objektív s rozlíšením 24 MPx. Ani tu ale nechýba rozpoznávanie tváre používateľa.

Nový Honor 10 GT tak svojim výkonom v danej cenovej kategórii ohromí nejedného zákazníka, ktorý mu môže dať prednosť aj pred omnoho drahšími modelmi. Presnú cenu však výrobca dosiaľ nestanovil. Predaj bude spustený už 24. júla v domácej Číne. Bližšie detaily o dostupnosti a cenách v ďalších krajinách spoločnosť zrejme ešte len bude prezentovať.

Viac výkonu dostanú aj ďalšie modely

Veľkým prekvapením pre aktuálnych majiteľov klasického Honoru 10 je fakt, že aj oni si budú môcť po aktualizácii vychutnať technológiu GPU Turbo. Tá sa však onedlho dostane aj do vybraných modelov materskej spoločnosti Huawei. Doteraz nie príliš nápadný Honor dokázal v priebehu pár mesiacov predstaviť dve skvelé vlajkové lode. Je tak isté, že verzia „GT“ prinesie na adresu tohto výrobcu ešte viac pozitív.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom