Po zverejnení informácie o hlavnom záporákovi vo Far Cry 6, ktoré by si mal zahrať  Giancarla Esposita známy z úspešného seriálu Breaking Bad, sme sa rozhodli pozrieť sa na ďalšie známe herecké tváre, ktoré sa objavili vo videohrách.  Poďme si pripomenúť ďalších 10 príkladov, kedy herci prepožičali nielen hlas, ale aj zovňajšok svojim herným persónam.

Práve z tohto dôvodu vo výbere nenájdeš hercov ako Samuel L. Jackson, ktorý prepožičal svoj ikonický hlas policajtovi v GTA: San Andreas, Marka Hamilla ako herného Jokera v obľúbenej Arkham sérii, či Kiefera Sutherlanda hneď v niekoľkých herných postavách na čele s Venom Snakeom z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Toto je 10 slávnych hercov, ktorých okamžite spoznáš aj v populárnych hrách.

Far Cry 3 – Michael Mando

Asi najikonickejším výstupom slávneho herca vo videoherných kulisách je rola šialenca Vaasa Montenegra z tretieho Far Cry. Tú Micheal Mando v roku 2012 zvládol viac než ukážkovo, a to najmä z dôvodu vynikajúceho hlasového prejavu a technologicky takmer dokonale podchyteného motion capture.

Ubisoft

Fanúšikovia si Vaasa okamžite zamilovali, čo viedlo k niekoľkým ďalším marketingovým skečom, tentokrát už s reálnym Mandom. Herec je okrem svojej videohernej úlohy známy najmä ako jedna z ústredných postáv excelentného seriálu Bettter Call Saul, kde hrá charizmatického člena kartelu, Nacha Vargu.

Death Stranding – Norman Reedus, Guillermo del Toro, Mads Mikkelsen a ďalší

Norman Reedus sa v popkultúre stal známym najmä ako nekompromisný Daryl z populárneho zombie seriálu The Walking Dead. S touto postavou jeho popularita narástla raketovým tempom, kedy si ho pred niekoľkými rokmi všimol aj herný tvorca Hideo Kojima. Ten ho prvotne obsadil do úlohy nikdy nevydaného projektu Silent Hills.

deathstranding.fandom.com/Úprava redakcie

Po atmosférickej ukážke však Konami zhodilo projekt zo stola a Kojima sa aj s Reedusom zamerali na vývoj jednej z najlepších hier minulého roka, Death Stranding. Tam si Norman strihol hlavnú postavu Sama, no ani zďaleka nešlo o jedinú hollywoodsku tvár vo videohre. Sam sa v hre stretol s Madsom Mikkelsenon, legendárnym režisérom Guillermo del Torom a ďalšími známymi hereckými tvárami.

Until Dawn – Rami Malek

Jeden z najobľúbenejších hercov a relatívne nový držiteľ Oscara, Rami Malek, prepožičal svoju charizmu aj hernému segmentu. Vedľa ikonických postáv schizofrenického programátora Elliota v Mr. Robotovi a Freddieho Mercuryho v Bohemian Rhapsody, sa nám Rami vryl do pamäte ako psychopatický antagonista horovky Until Dawn.

Pinterest

Until Dawn ponúkol na PS4 exkluzívny hororový zážitok, zameraný na rozhodnutia hráča, vďaka čomu zábavnou formou vzdáva hold tínedžerským hororom z konca 90. rokov. Práve herecký výkon Ramiho v postave Josha vyzdvihuje PS4 exkluzivitu nad väčšinu filmovo orientovaných počinov herného portfólia. Hranie Ramiho v Until Dawn by sa dalo ľahko pomýliť s reálnym účinkovaním na seriálovom či filmovom pľaci.

Star Wars Jedi: Fallen Order – Cameron Monaghan

Rok 2019 konečne priniesol dôstojný videoherný zárez vo svete Star Wars. Fallen Order sa hutne inšpiroval hrateľnosťou Dark Souls s prvkami Uncharted a reštartovanými Tomb Raidermi, kde univerzum fungovalo ako vynikajúci podklad sviežeho herného balíčka, očisťujúceho pošramotené meno Electronic Arts.

Steam

Samostatne fungujúci článok zabehnutej sci-fi ikony, sledujúci príbeh Padawana Cala, nesie na svojich ramenách mladá krv Hollywoodu, Cameron Monaghan. Nositeľmi príbehu Fallen Order sú tak jeho charizma a vynikajúco zvládnuté remeslo v podaní Camerona, ktorého mimo herný Star Wars môžeš registrovať ako obľúbeného člena gallagherovej rodiny zo Shameless alebo ako Jokera zo seriálu Gotham.

Beyond Two Souls – Willem Dafoe a Ellen Page

Jedna z posledných exkluzivít PS3, Beyond Two Souls od tvorcov vynikajúceho Heavy Rain, priniesla hráčom možnosť nastaviť smerovanie príbehu tak, ako máloktorý herný titul pred ním. Hlavnou postavou príbehovo poháňanej adventúry je Jodie, ktorá sa narodila s nadprirodzenými schopnosťami.

Steam

Vizuál, hlas a mimiku tváre prepožičala Jodie sympatická Ellen Page, vďaka ktorej hlavná postava pôsobí prirodzene a uveriteľne. Ešte väčším prekvapením sa v roku 2013 ukázalo obsadenie Willema Dafoea do postavy vedca Nathana, snažiaceho sa aj napriek nevôli hlavnej postavy sily Jodie využiť. Hry štúdia Quantic Dream sa mimochodom prednedávnom dostali aj na PC skrz Steam.

Call of Duty: Advanced Warfare – Kevin Spacey a Troy Baker

Podarený diel Call of Duty ságy priniesol v roku 2014 už tradičnú porciu akčnej zábavy, tentokrát však aj so zameraním na silný príbeh. Ten vo väčšine prípadov kopíruje zápletky béčkových hollywoodskych trhákov, pod ktoré by s ľahkosťou mohol podpísať majster výbuchov a cezhraničných scén, Michael Bay.

Pinterest

Advanced Warfare bolo zasadené do relatívne blízkej a technologicky nabitej budúcnosti, kde na strane dobra figuruje člen národných mariňákov, Jack Mitchell v podaní Troy Bakera, známu ikonu vo svete videohier, predovšetkým vďaka dabingu herných postáv.

Steam

Medzi jeho najznámejšie z nich patrí Joel z The Last of Us alebo Sam zo série Uncharted, kde však prepožičal postavám len hlas, zatiaľ čo v Advanced Warfare sa neulakomil aj na zovňajšok a motion capture. Úhlavným nepriateľom poručíka Mitchella je v Call of Duty z roku 2014 Jonathan Irons v podaní Kevina Spaceyho. Ten donedávna patril medzi špičku filmového biznisu, z blízkej minulosti si ho môžeš pamätať predovšetkým ako nemilosrdného politika Franka z House of Cards.

Brütal Legend – Jack Black

Brütal Legend je akčná adventúra z roku 2009, ktorá aj napriek očakávaniam herných médií a zvučnému menu v kreatívnej pozícii nedopadla komerčne najlepšie. Tim Schafer pri vývoji hry úzko spolupracoval s hudobníkom, hercom a dnes už aj streamoverom a youtuberom, Jack Blackom.

Ten prepožičal svoj hlas a vizáž úhlavnému charakteru, Eddiemu Riggsovi, ktorý sa ocitne v postavení záchrancu sveta pred démonmi temnej metalovej strany univerza.

Steam

Po otvorenom a metalovou hudbou inšpirovanom svete, tak hráč stretával v koži postavy, hutne inšpirovanej životom Jack Blacka, metalové ikony ako Lemmyho Kilmistera či Ozzyho Osbourna. Žiaľ, k úspechu Brütal Legend nedopomohol ani ikonický hudobník, ktorý sa permanentne objavoval na marketingových materiáloch titulu.

Crackdown 3 – Terry Crews

Ešte väčším prepádákom ako Brütal Legend bola minuloročná akcia Crackdown 3, zasadená do otvoreného sveta, na ktorú sa čakalo takmer celú dekádu. Crakdown 3, podobne ako mnohé hry na tomto zozname, využil ku svojej propagácii známeho herca, ktorý si rovnako strihol hlavnú úlohu. Terry Crews je známy ako vynikajúci komediálny herec, respektíve večerný moderátor v televíznych programoch v Spojených štátoch v Crackdown 3 sa ujal postavy poručíka Isaiaha Jaxona.

YouTube/Screenshot/Izuniy

Hrateľnosť série je už od prvého dielu postavená na rýchlej akcii, využívaní možností otvoreného sveta a nasledovnom budovaní všadeprítomného chaosu, kedy sa humorná povaha sympatického Crewsa autorom hry rozhodne hodila. Jeho tvár však nedokázala ustáť enormný počet chýb prameniacich z nefungujúcej hrateľnosti, a aj vďaka nim hra minulý rok dopadla ako extrémne sklamanie.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 nostalgických hier, na ktorých každý z nás vyrastal a prežíval s nimi letné prázdniny

V blízkej dobe môžeme ešte očakávať váženosť Keanu Reevsa v megahite Cyberpunk 2077. Na zoznam by rozhodne patrila aj postava Kit Haringtona z Call of Duty Infinity Warfare alebo čiastočné osadenstvo herného Krstného Otca, ktoré bolo mimochodom poslednou hereckou rolou dnes už zosnulého Marlona Branda.

Svoju životnú rolu si rovnako zopakoval aj Al Pacino vo voľnom pokračovaní Scarface The World is Yours, či Shawn Ashmore v roli Jacka Joyca v hre Quantum Break.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom