Možno ťa trápi otázka, prečo píšeme o obyčajných náramkových hodinkách. Nuž, je to hlavne tým, že hodinky Seiko v edícii Chariot zas tak obyčajné nie sú. Veľmi rád ich totižto nosil jeden z najväčších vizionárov histórie, Steve Jobs. Ten ich mal dokonca pripnuté na zápästí v dobe, kedy vznikla jedna z jeho najznámejších fotografií.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Samotné hodinky však neponúkajú žiadne extrémne luxusné materiály, avšak rozhodne dokážu zaujať svojim minimalistickým dizajnom. Originálny kúsok, ktorý vlastnil samotný Steve, bol minulý rok predaný za neuveriteľných 40 000 €. Zrejme kvôli tomu sa japonský výrobca náramkových hodiniek rozhodol túto ikonickú edíciu opäť navrátiť k životu. Tie prídu v dvoch veľkostných verziách, pričom priemer ciferníka môže dosahovať buď 33 mm, alebo 37,5 mm. Spoločnosť sa rozhodla vyrobiť 1 982 kusov čierno-bielej farebnej kombinácie a ďalších 300 v kombinácii čierno-čiernej.

zdroj fotografie: HypeBeats

Nenechaj si ujsť
Apple po niekoľkých týždňoch opravil otravnú chybu batérií iPhonov. Na jedno ale zabudol

Cena jedných hodiniek pritom s ohľadom na to, že sa jedná o limitovanú edíciu nemá byť nijak extrémne vysoká. Jeden kus sa totižto bez ohľadu na farbu bude predávať za 170 €. Nanešťastie, je tu jeden menší háčik. Japonský výrobca sa rozhodol tieto hodinky predávať len na svojom domácom trhu, čiže si obyvatelia iných krajín, vrátane Slovenska budú musieť nechať zájsť chuť.
zdroj fotografie: TheVerge

Ak však predsa len chceš tento módny doplnok vlastniť, nič ti nebráni v tom, navštíviť Japonsko a zakúpiť si ho práve tam. Letenky ti odporúčame rezervovať čo najskôr, nakoľko sa hodinky Seiko Chariot začnú predávať už 10. marca.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]