Existuje veľa dôvodov, pre ktoré sa bežní ľudia rozhodnú pre kúpu tabletu. Dobrý tablet vie byť často oveľa výhodnejšia kúpa, než napríklad mobil alebo notebook a aj za malý peniaz sa dá získať veľmi schopné multifunkčné zariadenie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Onda predstavovať nemusím. Na tabletovom trhu pôsobí už dlhší čas a neraz sme o nej písali aj na FonTech.sk. Tablet Onda V80 SE je v predaji už pár mesiacov a po celý čas drží cenovku naozaj nízko. Veľký luxus nečakajme, zadná strana zariadenia je tvorená z plastu v rôznych farebných verziách. Maximálna hrúbka zariadenia sa pohybuje na úrovni 9,5 mm, vďaka čomu ho ľahko vložíš do každej aktovky či ruksaku.


zdroj fotografie: Onda

Zobraziť cenu tabletu Onda V80 SE

Výhodou plastov je nízka hmotnosť, ktorá pri V80 SE dosahuje nízkych 312 g. K dispozícii je jeden microUSB port s podporou OTG a 3,5 mm zvukový jack. 8-palcový OGS IPS dotykový panel prichádza s jemným rozlíšením 1920 x 1200 a stranovým pomerom 16:10, vďaka čomu sa zariadenie výborne hodí na pozeranie videí na cestách.

zdroj fotografií: Onda

Pod obalom pracuje 4-jadrový procesor Intel Baytrail Z3735F s taktom 1,33 až 1,83 GHz. Spolu s 2 GB operačnou pamäťou RAM a 32 GB interným úložiskom si v populárnom teste výkonu zaslúžil okolo 54 tisíc bodov. Interné úložisko je ešte možné rozšíriť pomocou microSD karty až do veľkosti 256 GB. Operačným systémom je v tomto prípade trochu starší Android 5.1 Lollipop s grafickou nadstavbou Onda ROM 2.0.


zdroj fotografie: Onda

Lítium-polymérová batéria zariadenia má kapacitu 4200 mAh, čo by podľa slov výrobcu malo stačiť na 6 hodín priemerného používania. Ak ti to príde málo, výdrž si môžeš ľahko predĺžiť použitím power banky. Z bezdrôtovej konektivity nechýba Bluetooth 4.0 ani WiFi b/g/n s podporou bezdrôtového displeja. Ak ťa Onda V80 SE zaujala, môžeš ju kúpiť v aktuálnej akcii za 74 € v e-shope Gearbest.com. Nezabúdaj ani na prípadné colné poplatky, ktoré ťa vyjdu na cca 15 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
40%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Študujem na Minerva Schools at KGI v San Franciscu. Okrem písania článkou sa venujem tvobe najčastejšie webových stránok a práce s dátami. Aktuálne používam Xiaomi Mi6. V prípade otázok sa ma môžeš kontaktovať na [email protected]