Netflix má na konte ďalší svetový hit z vlastnej produkcie. V tomto prípade však skutočne ide o fenomén, juhokórejský seriál Squid Game sa totiž s prehľadom stal najsledovanejším projektom v celej histórii streamovacej služby, informuje Guardian.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Juhokórejská novinka Squid Game, ktorá sleduje vydedencov spoločnosti a ich boj o život v lukratívnej, no smrtiacej súťaži, vyvolala šialenstvo hneď po svojom debute 17. septembra.

Seriál nesprevádzala žiadna veľká marketingová kampaň, napriek tomu sa už o pár dní dostal na čelo rebríčkov sledovanosti po celom svete a opäť sa ukázalo, ako veľmi vedia sledovanosti dopomôcť odporúčania divákov na sociálnych sieťach.

Netflix

Už po premiére prezident Netflixu, Ted Sarandos, avizoval, že Squid Game má našliapnuté stať sa vôbec najsledovanejšou novinkou v histórii služby. Teraz sa tieto prognózy potvrdili. Squid Game si malo za prvých 28 dní od premiéry pozrieť neskutočných 111 miliónov divákov, čím sa seriál z Južnej Kórei s prehľadom zaradil na absolútne čelo rebríčka.

Doposiaľ rekord držala akčná snímka Extraction s 99 miliónmi pozretí, nasledoval apokalyptický hit Bird Box (89 miliónov) a akčná komédia s Markom Wahlbergom – Spenser Confidential s 85 miliónmi videní. Zo seriálov prvenstvo držal Bridgerton, ktorý si za prvý mesiac pozrelo 82 miliónov divákov. Do štatistík Netflix zarátava všetky účty, na ktorých bol obsah spustený na dlhšie ako dve minúty.

Vôbec nemusel vzniknúť

Iróniu je, že tvorca seriálu, Dong-hyeok Hwang, koncept na seriál nosil v hlave už od roku 2008, žiadne zo štúdií, ktoré oslovil, sa však s jeho nápadom nestotožnilo. Podobný seriál vraj nemal prísľub zaujať širšie publikum.

V roku 2018 sa preto juhokórejský režisér dohodol s Netflixom. Streamovacia spoločnosť bola z konceptu tak nadšená, že tvorcovi dala prakticky neobmedzený rozpočet a absolútnu tvorcovskú slobodu. Hwang si následne celý projekt nakrútil celkom sám, ani vo sne však nedúfal, že by zo Squid Game mohol vzniknúť novodobý seriálový fenomén.

Práce na Squid Game však tvorcu zároveň vyčerpali, aj preto sa momentálne o pokračovaní príliš nehovorí. Režisér si chce momentálne nakrútiť vlastný film, až po ňom je ochotný o druhej sérii uvažovať. Pokračovanie zatiaľ preto nemá jasný koncept, jednou z možností však je, že namiesto súťažiacich by sa druhá séria mala sústrediť na policajných vyšetrovateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú