Zatiaľ čo vydanie už ohláseného pokračovania hernej série Assassin’s Creed Infinity je v nedohľadne, spoločnosť Ubisoft údajne vyvíja nový, menší titul z tohto univerza. Ten sa vráti späť ku koreňom série a bude zameraný najmä na tichú likvidáciu protivníkov a stealth hrateľnosť.

Odklady hier a problémy s ich vývojom nie sú v dnešnej dobe nič výnimočné, čo potvrdzujú aj zmenené plány francúzskeho vydavateľa. Podľa anonymných zdrojov portálu Bloomberg je vo vývoji samostatný titul s kódovým menom Rift, ktorý bol pôvodne vyvíjaný ako rozšírenie k poslednému oficiálnemu pokračovaniu Assassin’s Creed Valhalla.

Ubisoft

Hlavnej úlohy sa má zmocniť Basim Ibn Ishaq, člen bratstva Hidden Ones a reinkarnovaný boh Loki, ktorého môžeš poznať z predošlého dielu. Oproti predchádzajúcim častiam, v ktorých sa kládol dôraz najmä na rýchlu akciu v obrovskom otvorenom svete, bude Rift zasadený do menšieho, kompaktnejšieho herného prostredia. Herná náplň má pripomínať najmä prvé diely série, kde sa vrátime späť k stealth elementom a tichému postupu.

Pôvodne plánované rozšírenie malo byť predstavené až po vydaní mystického DLC Dawn of Ragnarok pre Assassin’s Creed Valhalla, ktorého vydanie je naplánované už na 10.3.2022.

Podľa dostupných informácií sa Ubisoft na konci minulého roka rozhodol zmeniť pripravujúce rozšírenie na plnohodnotný titul, čo má vyplniť dieru v ich line-upe prichádzajúcich titulov. Tie sa totiž zmietajú v neočakávaných problémoch a okrem remaku legendárnej stratégie The Settlers, sú dátumy vydaní už predstavených hier stále otázne.

Ubisoft

Správy hovoria o problémoch s vývojom hneď niekoľkých titulov spoločnosti Ubisoft. Kým online pirátska akčná hra Skull & Bones bola niekoľkokrát reštartovaná a jej vízia sa s odstupom času menila, dlhoočakávané pokračovanie Beyond Good and Evil 2 je údajne stále len v predprodukcii.

Problémy naznačuje aj remake Prince of Persia: The Sands of Time, ktorého sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáš až budúci rok. Predbežné vydanie samostatného pokračovania Assassin’s Creed je naplánované na koniec tohto roka s možnosťou presunu na rok 2023.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP