To, o čom sa už dlhšie špekulovalo, sa stalo realitou. Dlho očakávaný príchod nového Crysis 4 naberá na obrátkach. Prvý 47-sekundový teaser vydaný nemeckými vývojármi z Cryteku potvrdzuje, že návrat slávnej franšízy s hrdinom Prophetom je aktuálne vo vývoji.

Skvelá správa prichádza dva roky po tom, čo sa herné štúdio so svojou slávnou značkou neúspešne pripomenulo vo forme Crysis Remastered, ktorý bol na trh uvedený okrem verzie pre PC aj pre konzoly PS4, Xbox One a Nintento Switch.

Finálna verzia hry totiž naprieč všetkými platformami trpela vážnymi nedostatkami, ktoré v niektorých prípadoch robili hru priam nehrateľnou. Najväčší problém bol s rozdeľovaním textúr a rýchlosťou snímkovania, ktoré výrazne narúšalo plynulosť akcie a boja.

Technickú a vizuálnu dokonalosť pôvodnej trilógie, ktorá v minulosti drvila všetky grafické karty, sa podarilo pripomenúť Cryteku až v októbri 2021 s kompletnou remasterovanou kolekciou, obsahujúcou všetky tri tituly Crysis aj pre generáciu nových konzol.

Vráti sa Prophet?

Fanúšikovia tak po revanši s Crysis Remastered Trilogy majú opäť dôvod na radosť. Prvá oficiálna ukážka na Crysis 4 s detailnými zábermi nanoobleku a návratom do betónových ruín naznačuje, že príbeh hrdinu Propheta by nemusel byť ešte uzavretý.

Všetky zábery súvisia pravdepodobne s udalosťami z poslednej časti série, ktorá sa odohrala v zruinovanom a džungľou zarastenom New Yorku.

Crysis 4 je v súčasnosti vo vývoji a všetky ďalšie detaily o príbehu a špecifikácii konkrétnych platforiem pre hru nie sú známe. Taktiež neboli zverejnené žiadne detaily o predbežnom dátume vydania. Už teraz je však s určitosťou jasné, že kultová fráza PC hráčov z roku 2007 „Dokážeš rozbehnúť Crysis?“ bude za nejaký čas opäť aktuálnou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP