Na jednej z najprestížnejších akcií Computex 2018, ktorá sa konala ešte začiatkom leta, predstavila spoločnosť Asus vlastný herný smartfón. Nový smartfón dostal pomenovanie ROG Phone a hlavným cieľom bolo stať sa najlepším herným smartfónom. Spustenie predaja začalo ešte len prednedávnom a objavujú sa už prvé reakcie, ktoré však neriešia výkon, ale niečo úplne iné.

Práve výkon pri herných smartfónoch zohráva tú najdôležitejšiu úlohu. Pre Asus ROG Phone boli vybrané tie najlepšie kúsky procesora Snapdragon 845, ktoré boli pretaktované na maximálnu rýchlosť až 2,96 GHz. Procesor dopĺňa 8 GB RAM a 512 GB vnútorná pamäť typu UFS 2.1.

Prečítajte si tiež!
Nie je to výrez, ale diera. Samsung oficiálne predstavil svoj prvý smartfón s novým displejom

Súčasťou je samozrejme aj pokročilý systém chladenia a prídavný ventilátor v balení. V neposlednom rade je tu aj skvelá výdrž batérie, slušný fotoaparát a mnoho ďalších vecí, ktoré robia z tohto smartfónu jedno z najlepších zariadení spomedzi herných smartfónov. Prvých používateľov však najviac zaujala dvojica USB portov, ktorá priniesla zaujímavé zistenie.

Neobmedzená výdrž batérie?

Táto myšlienka napadla hneď viacerých používateľov, ktorí skúšali, čo sa stane po prepojení oboch USB portov navzájom. Riešenie prostredníctvom dvoch USB portov nebýva zvykom, nakoľko sú telefóny vybavené klasicky jedným portom, zväčša novým Type-C. Zaujímavá situácia nastala po ich vzájomnom pripojení, nakoľko sa smartfón začal sám dobíjať. V tomto prípade dokonca smartfón zaregistruje sám seba ako USB disk a poskytne možnosť prenosu súborov.

Hlavné využitie dvojice USB portov je však úplne iné. Primárny port je určený na klasické nabíjanie a ďalší na pripojenie rôzneho príslušenstva v podobe napríklad prídavného chladenia či dokovacej stanice. V skutočnosti sa teda smartfón nenabíja a už vôbec nedisponuje neobmedzenou výdržou batérie. S najväčšou pravdepodobnosťou sa teda jedná len o softvérovú chybu, ktorá však nesklamala, ale určite potešila mnoho používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom