IGN upozornilo na nový trailer akčného RPG titulu Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Aj keď o hrateľnosti zatiaľ nič nevieme, filmová ukážka pôsobí naozaj excelentne a vyzerá to tak, že hra svojou premisou bezpochyby zaplní dieru takto orientovaných RPG na trhu.

Nová hra od štúdia Cyanide je naplánovaná na druhú polovicu tohto roka a jej hlavnou prednosťou je prebratie pravidiel rovnomennej stolnej RPG hry Werewolf: The Apocalypse. Titul bude zasadený do fiktívneho prostredia Severnej Ameriky, kde sa ako hráč ocitneš v koži eko-teroristu trpiaceho lykantropiou.

Cahal je vyhnanec svorky vlkolakov, ktorý v modernom svete bojuje proti korporácii ničiacej životné prostredie. Ako to v takýchto hrách býva zvykom, rôzne konflikty tak môže hráč vyriešiť klasickým bojom, konverzáciou alebo skúmaním rozličných ciest vedúcim k jednému cieľu.

Hrateľnosť tak bude stavať na tradičnejších RPG prvkoch obohatených o schopnosť menenia formy do vlkolaka, sprístupňujúcich osobité aspekty hrateľnosti. Zatiaľ čo forma vlkolaka bude využívaná najmä v bojových situáciách, jej ľudský protiklad slúži k riešeniu hádaniek, interakcii s prostredím alebo komunikácii.

Prečítaj si tiež
PS5 láka na hru od spisovateľa Dead Space a nový God of War

Filmový trailer na nás pôsobí naozaj vynikajúco. Ukazuje herné univerzum, balansujúce medzi živočíšnou ríšou a jej mechanickým protipólom, kde hlavný hrdina Cahal rieši ako nedoriešenú minulosť, tak aj osobný konflikt so synom. Akčné RPG od tvorcov priemerného titulu Styx: Shards of Darkness príde ešte na túto generáciu konzol a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom