Herné prevedenie populárnej filmovej série Rýchlo a zbesilo je od 7. augusta dostupné v predaji a zdá sa, že prognózy o sklamaní roka neboli ďaleko od pravdy. Fast & Furious Crossroads si totiž v hodnoteniach užívateľov odnáša mizerné čísla, a to sa ešte hra nedostala do rúk recenzentov.

Vydavateľ hry Bandai Namco sa totiž rozhodol sprístupniť novinárske verzie hry až týždeň po jej vydaní, s najväčšou pravdepodobnosťou pre to, aby od kúpy neodradil ani poslednú hŕstku skalných fanúšikov. Recenzie herných webov teda zatiaľ nie sú vo veľkom k dispozícii, čo-to však o kvalitách hry napovedajú aj užívatelia, ktorí hru na portáli Metacritic ohodnotili na mizerných 2,8/10.

K dispozícii je aj recenzia z portálu GameSpew, ktorý si titul zakúpil v deň vydania a rovnako pri hodnotení hry nešetril kritikou. Hernému prevedeniu Fast & Furious podľa všetkého chýba akýkoľvek nádych originality, hra dopláca na fádne misie, zlú technickú stránku a katastrofický vizuál. Výsledkom je skóre 3/10.

To potvrdzuje aj Eurogamer, ktorý svoju recenziu do sveta vypustil len pred malou chvíľou. Herný portál v nej síce vyzdvihuje bláznivú náplň misií, na akú sme si mohli zvyknúť aj z filmovej série, zážitok ale totálne degraduje odfláknuté ovládanie, nestabilná kamera, akýkoľvek náznak inteligencie zo strany protivníkov či extrémne krátka kampaň, ktorú je možné prejsť za menej ako päť hodín.

Kritických nedostatkov sú si vedomí aj britskí vývojári zo Slightly Mad Studios, ktorí svoj nový titul radšej ani neuvádzajú na vlastných oficiálnych stránkach. Portfólio štúdia pritom zdobia úspešné závodné hry ako Need for Speed: Shift či séria Project Cars.

Fast & Furious Crossroads je teda očividne odsúdený na zánik, ešte pred tým si tvorcovia budú musieť vypiť svoj kalich horkosti. Kritika sa totiž iba začína a v nasledujúcich dňoch ešte budeme o hre určite veľa počuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom