S príchodom leta by sa síce mohlo zdať, že prichádza aj uhorková sezóna, pravdou je však presný opak. Z hľadiska vydaných noviniek síce vstupujeme do hluchého obdobia, v najbližších dňoch a týždňoch však uvidíme hneď niekoľko veľkých herných konferencií, kde sa vývojári aj herní giganti pochvália prichádzajúcou enklávou noviniek.

GTA, Call of Duty, Dragon Age či Mafia 4 sú len špičkou ľadovca brutálnych herných oznámení a noviniek, ktoré sa ku nám chystajú. Tu sú najočakávanejšie oznámenia počas leta 2024.

Call of Duty: Black Ops 6

Keď sa bavíme o opakujúcich tituloch, jednoznačné prvenstvo patrí vojnovej strieľačke Call of Duty, ktoré prichádza s novým dielom každoročne už od svojho počiatku, okrem ročnej pauzy medzi prvým a druhým dielom. Tento rok uvidíme už šieste pokračovanie série Black Ops a celkovo 21. diel Call of Duty. Activision už začal s teasovaním, zatiaľ sme videli krátky hraný trailer ukazujúci svetových lídrov, vrátane Saddama Husseina.

Ten bude pravdepodobne hlavným antagonistom. Novinka nás vezme do vojny v zálive a bude obsahovať štandardný balík kampane, multiplayeru a zombíkov. Majitelia Game Passu majú dôvodov na radosť viac, keďže novinka príde do Game Passu hneď pri vydaní, o čo sa postaral Microsoft odkúpením Activisionu. Plnohodnotné predstavenie uvidíme 9. júna na prezentácii Xbox Games Showcase, kde sa dozvieme aj finálny dátum vydania.

Silent hill ƒ

Dnes už kultová záležitosť Silent Hill sa po rokoch vracia a to hneď v dvoch nových hrách. Prvou z nich bude remake Silent Hill 2, ktorý príde už 8. októbra. Tá druhá však bude zaujímavejšia minimálne z pohľadu nového príbehu, ktorý sa bude odohrávať v Japonsku a rozšíri tak známy svet tejto legendárnej značky.

Silent Hill ƒ sa zatiaľ predstavil iba v jednom traileri, ktorý nám ukázal postavu v školskej uniforme utekajúcu cez japonský vidiek. Následne sme videli jej transformáciu na záhadnými rastlinami pokrytého tvora. Dátum vydania zatiaľ nebol odhalený, no tento rok si kvôli remasteru dvojky novinku pravdepodobne nezahráme.

Mafia 4

Sen nielen českých a slovenských hráčov sa čoskoro vyplní, keďže už istý čas vieme o tom, že štúdio Hangar 13 usilovne pracuje na pokračovaní najväčšej tuzemskej legendy. Čakanie na novú Mafiu však sprevádzajú aj obavy, keďže americké štúdio vytvorilo aj na nie príliš podarenú trojku, aj keď reputáciu si následne mierne opravilo vďaka remaku pôvodnej hry.

Keďže ešte nebola ohlásená, máme zatiaľ iba útržky informácií, ktoré by nám mohli priblížiť čo máme očakávať. Tie hovoria, že by sa mohla odohrávať na prelome 19. a 20. storočia, pričom príbehovo by sa presunula pred udalosti prvej hry. Hlavnou postavou má byť Don Salieri vo svojich mladých rokoch a sledovali by sme jeho vzostup k moci.

Hangar 13

Inzeráty na rôzne pozície v Hangar 13 napovedajú, že minimálne časť hry sa bude odohrávať mimo Ameriky. V ďalšom inzeráte zas hľadali človeka, ktorý by vytváral nástroje pre prácu s Unreal Enginom 5. Špekulácie však budú potvrdené alebo vyvrátené čoskoro, keďže na internete už kolujú informácie o tom, že predstavenie prebehne počas nasledujúcich týždňov.

Grand Theft Auto 6

Klenot herného priemyslu, séria GTA, tiež plánuje veľkolepý návrat, čo nám Rockstar potvrdil koncom minulého roka v prvom traileri. Tento trailer potvrdzuje mnohé drobné detaily, ktoré sa o hre GTA 6 objavovali v priebehu posledných dvoch rokov, vrátane prostredia Vice City a toho, že v hre uvidíme prvú ženská protagonistku s príbehovými prvkami inšpirovanými Bonnie a Clydeom.

Jej meno je Lucia a na začiatku traileru je zobrazená vo väzenskej kombinéze, takže môžeme predpokladať, že bude prepustená z väzenia a následne spácha so svojím priateľom sériu zločinov. Podľa dávnejšie leaknutých informácií však uvidíme viac hlavných postáv, ale na potvrdenie si ešte budeme musieť počkať.

Dátum vydania je v roku 2025, a v tlačovej správe Rockstar spresnil, že hra príde na začiatku výhradne na PlayStation 5 a Xbox Series X/S. PC hráči si tak budú musieť počkať do zatiaľ nespresneného časového úseku, no pokiaľ bude rovnica podobná ako pri predošlých dieloch, PC verzia príde do roka po vydaní konzolových verzií.

Star Wars Eclipse

Autori príbehových hitov ako Beyond: Two Souls, Heavy Rain, či Detroit: Become Human, pre nás pripravujú novinku zo sveta Star Wars. Francúzske štúdio Quantic Dream sa pýši schopnosťou vetviť príbeh a prinášať rôzne konce podľa najmenších rozhodnutí, ktoré hráč počas hrania urobí. Novinka Star Wars Eclipse však bude podľa slov CEO štúdia úplne iná než čokoľvek, čo doteraz vytvorili.

To by mohlo znamenať aj prechod na akčnú hrateľnosť pri pohľade z tretej osoby a bolo by zaujímavé sledovať, ako sa s tým Quantic Dream vysporiada. V príbehu sa pozrieme do obdobia High Republic, takže uvidíme zlatú éru rytierov Jedi, ktorí boli ukázaní aj v prvom a zatiaľ jedinom traileri na hru. Dátum vydania je neznámy, no predpokladá sa, že novinka príde v roku 2025 alebo 2026.

Witcher 4

CD Projekt RED oficiálne ukončil práce na Cyberpunku a tak pracujú v najvyššom nasadení na novinke do ich ikonickej série. Project Polaris, najnovší prírastok do zaklínačskej ságy, nás vezme späť na Kontinent, ale na podrobnejšie detaily si ešte budeme musieť počkať. Zatiaľ s istotou vieme iba to, že bude bežať na Unreal Engine 5 a objaví sa tu zaklínačská škola rysa.

CDPR

Zasadenie príbehu a protagonista sú len predmetom diskusii, no skloňujú sa vedľajšie postavy ako Lambert a Keira Metz. Podľa slov autorov však nemáme očakávať vydanie skôr ako v roku 2025. Okrem štvrtej časti je v príprave aj kompletný remake prvej časti, o ktorý sa stará podporné štúdio Fool´s Theory. Práve remake Zaklínača by mohol byť priblížený počas letnýc herných konferencií.

Assassin´s Creed séria

Ubisoft nezaháľa v predstavovaní hier zo svojej populárnej série a zatiaľ nám ukázal tri zo štyroch pripravovaných titulov, ktoré obohatia príbeh boja medzi starými rádmi templárov a asassínov. Prvým z nich je Assassin´s Creed Shadows, zasadený do feudálneho Japonska. Ten príde 15. novembra a predstaví nám osudy dvoch postáv – Yasuke a Naoke, ktoré sú inšpirované skutočnými postavami.

Ďalším titulom bude Assassin´s Creed Hexe, odohrávajúci sa vo Svätej Rímskej Ríši počas honu na čarodejnice. Znie ako dokonalá hra v tejto sérii, no na nejaký čas si musíme nechať zájsť chuť, keďže podľa odhadov príde až v roku 2026. Poslednou zatiaľ ohlásenou hrou je Assassin´s Creed Jade, ktorá bude zasadená do Číny v roku 215 pred Kristom.

Jade príde iba na smartfóny s operačným systémom Android a iOS a bude to prvá hra v sérii, ktorá nám umožní vytvoriť si vlastnú postavu. Poslednou hrou, ktorá však zatiaľ nebola oficiálne predstavená, ponesie názov Invictus. Zatiaľ o nej vieme iba to, že pôjde o čisto multiplayerovú záležitosť a spolu s ostatnými titulmi bude zahrnutá v platforme Infinity.

Ghost of Tsushima 2

Dych berúca sekačka z dielne Sucker Punch Productions sa tiež dočká svojho pokračovania, aj keď od samotných vývojárov sme o ňom zatiaľ nepočuli ani slovo. Napovedajú o tom však pracovné inzeráty, ktoré sa v posledných rokoch objavovali a menovite hlásili, že hľadajú ľudí pre tvorbu pokračovania hry Ghost of Tsushima.

Sony

Vôbec to nie je prekvapivé, keďže herné firmy v posledných rokoch vsádzajú na istotu a práve tento titul skončil s výbornými hodnoteniami a predajmi. Známy leaker Daniel „DanielRPK“ Richtman a Jason Schreier z Bloombergu tiež potvrdili, že Sucker Punch aktuálne pracuje na sequeli, no pri aktuálnom, zhruba päťročnom cykle tvorby hier, sa novinky nedočkáme skôr ako koncom roka 2025.

Marvel´s Wolverine

Po úspechoch dvoch Spider-Man hier z dielne Insomniac Games bolo len otázkou času, kedy štúdio začne pracovať aj s ďalšími postavami z najpopulárnejšieho komixového univerza. Wolverinovu hru nám štúdio ohlásilo už pred troma rokmi a tento rok veci začínajú naberať na otáčkach, keďže hlavný animátor Marvel´s Spider-Man 2 ohlásil svoje pripojenie do tímu pracujúcom na tejto novinke.

Okrem prvého traileru zatiaľ nevieme nič o príbehu alebo mieste, kde bude zasadený a otázne je aj, či sa Insomniac Games vydajú cestou krvi a násilia, keďže tá k Wolverinovi neoddeliteľne patrí alebo sa v tomto smere budú viac držať „Spider-Manovského“ prístupu. V čase ohlásenia bola hra zatiaľ iba v rannom štádiu vývoja a vydanie tak môžeme očakávať najskôr v roku 2026.

Death Stranding 2: On the Beach

Geniálny tvorca videohier, Hideo Kojima, nám ukázal ďalší úlomok svojej kreativity v prvom veľkom traileri na pokračovanie walking simulátoru so zapleteným príbehom. Death Stranding 2: On the Beach sľubuje ešte veľkolepejší zážitok ako jeho predchodca a ako poznáme uznávaného japonského vývojára, o novinky po hrateľnostnej stránke určite nebude núdza.

Trailer nám predstavil novú organizáciu Drawbridge, ktorá si dala za úlohu spájať ľudí mimo hraníc UCA. Hlavným posolstvom ukážky bola otázka, či sme sa vôbec mali spájať a odpoveď budeme opäť hľadať v koži Sama Portera Bridgesa. Okrem neho opäť uvidíme Leu Seydoux a Troya Bakera, spolu s novými hercami ako Elle Fanning, či režisérom Georgom Millerom. Dátum vydania je stanovený na budúci rok.

Dragon Age: The Veilguard

Po viac ako dekáde sa vráti obľúbená RPG hra od BioWare a opäť nás vezme do zeme Thedas, aby sme plnili rozličné úlohy a zachránili svet pred ultimátnym zlom. Veľkú úlohu by v novinke mala hrať postava Solas, ktorý je známy hráčom predošlého dielu Dragon Age Inquisition a v novinke sa predstaví aj novým hráčom, ktorí dostanú všetky potrebné informácie a nebudú sa cítiť v tejto sérii stratení.

Pred nejakým časom sa na Reddite objavili gify a obrázky, ktoré ukazovali hru v alpha štádiu. Hráči zostali v rozpakoch po tom, ako zistili, že súbojový systém sa nápadne podobá tomu v nových hrách God of War. Len včera bola novinka premenovaná z Dreadwolf na The Veilguard a autori zároveň oznámili, že oficiálne predstavenie je naplánované na 11. júna v 15 minútovom gameplay videu.

Mass Effect 5

Už dávno sa začali na internet vyplavovať informácie o tom, že BioWare skúša aj oživenie Mass Effect značky. Na N7 Day, teda 7. novembra minulého roka, prišiel samotný BioWare s teaserom, v ktorom prechádza postava v cyber-punkovom kabáte cez chodbu, pravdepodobne do hangáru. Spolu s videom sme dostali aj obrázok tejto postavy, na ktorej je premietnutý bar s rôznymi rasami z tohto herného univerza.

Zatiaľ vieme s istotou povedať, že pôjde o singleplayerový titul a štúdio nás teasuje rôznymi drobnými detailmi ako hlas Liary, či trúbenie Reaperov v jednej ukážke z roku 2020, čo by mohlo naznačovať časové zasadenie niekde po skončení trojky. Samotní vývojári minulý rok potvrdili, že hra sa nachádza v pred-produkčnej fázi a môžeme predpokladať, že BioWare začne na novom Mass Effecte pracovať naplno hneď po dokončení prác na Dreadwolfovi.

The Elder Scrolls VI

Veľdielo Bethesdy sa taktiež dočká pokračovania o ktorom vieme už od E3 prezentácie v roku 2018, kedy nám bol predstavený teaser. Okrem toho však nemáme žiadne konkrétne detaily a môžeme len hádať, či sa bude novinka odohrávať v oblasti High Rock, Hammerfell alebo v inej z lokalít Tamrielu. Pri príležitosti tohtoročného 30. výročia legendárnej série sa vývojári podelili o informáciu, že novinka už je v hrateľnom alfa štádiu, ale stále veľmi ďaleko od vydania.

Phil Spencer počas júna minulého roka povedal, že od nového Elder Scrolls nás delí ešte minimálne 5 rokov a čaká nás teda ešte dlhé čakanie. S istotou zatiaľ nevieme povedať ani to, či príde exkluzívne na Xbox a PC, keďže v poslednej dobe sme dostávali signály o tom, že hry od Bethesdy by mohli vychádzať aj na PlayStation alebo iba s časovou exkluzivitou pre platformy Microsoftu.

Ďalšie tituly čakajúce na predstavenie

Ohľadom Falloutu 5 sa už objavili informácie o tom, že Microsoft po seriálovom úspechu tlačí na Bethesdu, ktorá má zatiaľ plné ruky práce s ostatnými titulmi a Todd Howard už potvrdil, že nový Fallout je plánovaný hneď po dokončení The Elder Scrolls VI. Okrem toho očakávame nový Battlefield, The Outer Worlds 2, Fable, Splinter Cell Remake, či Fable, či Bioshock 4, ktorého vývoj nejde podľa plánu a bol už niekoľko krát reštartovaný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú