Na svete azda neexistuje hráč, ktorý by nepoznal RPG fenomén podľa kníh Andrzeja Sapkowskeho. Zaklínač sa nám po prvýkrát predstavil ešte v roku 2007, kedy prišiel na PC a okamžite na seba upútal pozornosť vďaka hlbokému príbehu, inovatívnemu súbojovému systému a prepracovanému, neopozeranému svetu. Pri dvojke sme sa už dočkali plnohodnotného RPG s pohľadom z tretej osoby.

Obe hry však boli iba predkrm k tomu, čo si pre nás poľskí vývojári pripravili v roku 2015. Zaklínač 3: Divoký Hon je po každej stránke jedným z najväčších klenotov herného priemyslu. CD Projekt RED sa následne preorientoval na Cyberpunk 2077, no po deviatich rokoch od poslednej hry s Geraltom je na čase vrátiť sa k tejto úspešnej značke.

Prichádza ultimátne pokračovanie

O pokračovaní sa už hovorí dlho a oficiálne potvrdenie od vývojárov prišlo už pred dvoma rokmi, kedy nás autori navnadili zasneženým obrázkom hlásiacim, že pôjde o úplne novú ságu.

Zároveň aj potvrdili, že novinka bude bežať na Unreal Engine 5 a pomáhať s prispôsobením enginu pre potreby hry im bude priamo Epic, takže o dokonalú grafiku a správnu optimalizáciu sa snáď nebudeme musieť obávať. Toto všetko je ale iba špička ľadovca.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú