Rok 2017 bol pre komiksové filmy naozaj dôležitý. Skoro všetky totižto prekvapili a okrem Justice League sa všetky dočkali pozitívnych hodnotení ako od divákov, tak aj od kritikov.

Ako posledný sme minulý rok mohli vidieť film Thor: Ragnarok od režiséra Taika Waititi. Trocha rozdielne poňatie Thora si však vyslúžilo výborné recenzie, zatiaľ čo na IMDb svieti hodnotenie 8,1/10 a na Rotten Tomatoes zas 92 %. Keďže sme film v kinách videli ešte len v novembri, HD verzia filmu by sa mala na digitál dostať 20. februára 2018. Po malej chybičke však HD kópia unikla na internet už teraz a nový Thor si tak voľne poletuje internetom (a torrentami).

Ako je možné, že unikla HD verzia filmu Thor: Ragnarok?

Film unikol kvôli chybe, ktorá sa stala v aplikácii iTunes. Pokiaľ si totižto niekto predobjednal nového Thora, záhadne k nemu dostal okamžitý prístup. Táto chyba očividne korení v nedorozumení medzi Vudu a Apple – dvoma firmami, ktoré ponúkajú filmy v digitálnej verzii pre rôzne zariadenia a aplikácie. Pokiaľ sa to však raz dostane von, už sa to nikdy nedostane späť a kvôli ilegálnym sťahovaniam sa šírenie nikdy neskončí.

Zobraziť celú galériu (1)
wall.alphacoders.com

Sme teda naozaj zvedaví, či Marvel presunie vydanie filmu pre domácnosti. Veľa ľudí si totižto už v tejto sekunde užíva snímku Thor: Ragnarok doma. Portál TorrentFreak potvrdil, že sa Ragnarok dostal na niekoľko torrentových stránok po tom, ako si zákazníci mohli film stiahnuť mesiac pred oficiálnym vydaním na digitál. Jeden z týchto ľudí sa rád podelil o to, ako túto technickú chybu objavil aj on:

“Včera som si predobjednal film Thor: Ragnarok na Vudu, a prepojilo sa mi to aj s mojim iTunes. Dnes ráno sa však film objavil v mojej iTunes knižnici (predobjednávky by to robiť nemali). Teraz si môžem pozrieť celý film v HD kvalite. Samozrejme, ihneď som si ho stiahol. Viem však, že mal vyjsť až 20. februára.”

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom