Už na budúci rok dôjde k zlúčeniu dvoch veľkých streamovacích platforiem HBO Max a Discovery+. Stane sa tak kvôli akvizícii spoločností Warner Bros a Discovery, ktoré po novom v boji proti Netflixu a ďalším využijú jednotnú združenú platformu. Službu HBO Max, ako ju dnes poznáme, na tak na Slovensku čaká koniec.

Nová streamovacia služba bude na jar budúceho roka spustená na trhu Severnej Ameriky, počas roka 2023 sa má podľa zástupcov spoločnosti dostať aj do ďalších regiónov vrátane Slovenska. Príchod nového globálneho hráča sprevádza množstvo otázok týkajúcich sa obsahu, cenového zasadenia i samotného názvu, aký prichádzajúca služba ponesie. Na poslednú otázku už teraz poznáme odpoveď.

Bude kopírovať Disney+

Podľa zdrojov z Warner Bros. Discovery sa bude nová služba volať jednoducho „Max“, informuje Verge. Právnici spoločnosti už mali podať žiadosť o ochrannú známku, aj keď samotná spoločnosť zatiaľ názov oficiálne nepotvrdila.

Nová služba bude spájať obsah z HBO Max a Discovery+. Prvá platforma u nás bola spustená len na jar tohto roka, druhá mala byť predstavená neskôr. Nakoniec sa Discovery+ samostatného spustenia nedočká, ale bude predstavené v jednotnej spoločnej platforme Max.

Zobraziť celú galériu (0)
Warner Bros. Discovery

Discovery ponúkne program zameraný na životný štýl, varenie, bývanie, dokumenty o prírode, paranormálne javy, vedu, techniku a ďalší obsah podobný tomu, na ktorý sú diváci zvyknutí z jeho doterajších televíznych staníc. Okrem známeho Discovery Channel bude knižnica služby obsahovať aj obsah BBC, HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel a Animal Planet.

Obsah HBO by mal do veľkej miery zostať nezmenený, opierať sa bude o kinohity štúdia Warner Bros., komiksové blockbustery z univerza DC, tvorbu HBO ako i Max Originals. Kvôli rôznorodosti ponuky bude nová služba podľa CNBC pripomínať konkurenčnú platformu Disney+ a tituly budú v ponuke združené do samostatných kategórií. Disney+ svoj obsah takto rozdeľuje do 6 hlavných oblastí.

Dobrou správou pre používateľov HBO Max je, že prichádzajúca platforma bude postavená na novom kóde, technické problémy sprevádzajúce používanie HBO Max by teda mali byť minulosťou. Zastaralosť aplikácie a početné problémy spojené s prehrávaním patria k najčastejšej kritike používateľov voči HBO Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP