Aj keď je prvý prequel na Game of Thrones od HBO už vo výrobe, spoločnosť údajne pripravuje ďalší, ktorý sa zameria hlavne na históriu rodu Targaryen, píše Daily Mail.

Okrem jedného prequelu na Game of Thrones sa dočkáme aj ďalšieho seriálu z prostredia populárnej fantasy série. Ako informoval portál Deadline, projekt, ktorého tvorcami sú samotný George R. R. Martin a Ryan Condal, údajne vychádza z Martinovho románu Oheň a krv, a HBO na ňom pracuje už od minulej jesene.

Seriál bude zameraný hlavne na históriu rodu Targaryen, a odohráva sa 300 rokov pred začiatkom Game of Thrones. Údajne tiež ide o prepracovanú verziu projektu, ktorú mal na starosti jeden z režisérov Game of Thrones, Bryan Cogman.

Cogman v apríli uviedol, že tento projekt sa ďalej neposunul, pričom išlo o jeden z piatich seriálov z prostredia Game of Thrones, ktoré si HBO objednalo. Z ostatných sa zatiaľ do ďalšej fázy dostal iba prequel od Jane Goldman, ktorý sa začal natáčať už v júli. Tento seriál má sledovať zostup Westerosu zo zlatého veku hrdinov až do jeho najtemnejšej hodiny.

Oheň a krv je sprievodnou knihou k pôvodnej sérii Pieseň ľadu a ohňa, a podobne ako pripravovaný seriál sa zameriava hlavne na dejiny Targaryenovcov odohrávajúc sa 300 rokov pred pôvodnou knihou. Martin ju vydal v novembri minulého roku, a už v minulosti fanúšikom oznámil, že ďalšie pripravované seriály z prostredia Game of Thrones budú s touto knihou pracovať.

Napriek tomu, že ani jeden z prequelov zatiaľ nemá odhadovaný dátum vydania, HBO určite nechce dlho čakať na obrovský záujem ľudí, ktorý mu séria Game of Thrones priniesla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP