Hasbro patrí medzi najväčších výrobcov hračiek na svete a 90. roky sa v ich ponímaní niesli v zmysle skúšania nepoznaného. Jedným z pokusov spoločnosti bola aj jednoduchá herná konzola Tiger Electronics, ktorú podľa portálu The Verge spoločnosť chce opäť oživiť.

Séria videhier na systémoch Tiger Electronics sa v 90. rokoch pravdepodobne moc nepredávala, keďže iba po niekoľkých iteráciách ju Hasbro stiahlo z políc obchodov. V tej dobe sa hračkárska spoločnosť snažila odkopírovať úspech monochromatických hier Game & Watch od Nintenda, ktorými japonský gigant bodoval začiatkom 80. Rokov.

Hasbro s jednoduchými zariadeniami zameranými len na jeden titul neuspelo hlavne vďaka neaktuálnosti hardvéru, keďže takmer o desaťročie neskôr tieto jednoduché hry v podstate už nikoho nezaujímali. K tomu nedokázali pomôcť ani tematické hry tej doby, ako 101 Dalmatíncov alebo Beavis and Butthead.

Hasbro sa už túto jeseň bude snažiť zjazdiť vlnu nostalgie štyrmi LCD hrami, a to konkrétne The Little Mermaid, Sonic the Hedgehog 3, Transformers: Generation 2 a X-Men Project X. Nostalgickou čerešničkou na torte bude aj absencia nabíjacej batérie, keďže sa Hasbro rozhodlo použiť AA batérie presne tak, ako pred dvoma dekádami.

Nenechaj si ujsť
Google pri vyhľadávaní Steamu škaredo nadával jeho konkurencii

Keďže bude zariadenie disponovať obstarožným vizuálom a extrémne jednoduchou hernou náplňou, Tiger Electronics zaujme maximálne tak staršie publikum, bažiace po nostalgii. Jednoúčelové herné konzoly sa budú predávať za 14,99 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom