Včera bola oficiálne odvysielaná predposledná časť 7. sezóny seriálu Hry o tróny. No vďaka hackerom a únikom si nedočkavci mohli pozrieť túto časť oveľa skôr. Výnimkou pravdepodobne nebude ani záverečná časť celej sezóny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hackeri zo skupiny „Mr Smith group“ tvrdia, že internet sa môže pripraviť na 7. epizódu. Tejto skupine sa podarilo ukradnúť spoločnosti množstvo dát, ktoré obsahovali napríklad prihlasovacie údaje do sociálnych sietí. Skupina kontaktovala portál Mashable, ktorému prostredníctvom e-mailu zaslali heslá k účtom  @HBO, @GameOfThrones a @WestworldHBO na Twitteri. Okrem toho tvrdia, že majú prístup do rôznych iných účtov. Medzi nimi sú napríklad heslá od účtov na Instagrame, Giphy a iných platforiem spoločnosti HBO. Skupina tak okrem iného dala jasne najavo, že sa máme pripraviť na záverečnú epizódu vo veľmi blízkej dobe.

Správa od hackerov síce neobsahovala žiadne spojlery ani iné úniky, no ich hrozbu je možné na základe predchádzajúcich únikov brať vážne. Spoločnosť HBO zaujala k únikom podobné stanovisko ako k predvádzajúcim. Tvrdí, že s hackermi nekomunikuje a nebude komentovať situáciu zakaždým, keď sa v médiách objavia nové informácie o potenciálnych únikoch. Podľa nich sa hacker snaží len získať pozornosť médií, ale jeho konanie HBO neodradí od toho, čo robí najlepšie.

Nenechaj si ujsť
Hackeri ukradli od HBO viac než len epizódy seriálov. Majú aj osobné údaje hercov z Game of Thrones

Nám len zostáva čakať, či spomínaná epizóda naozaj unikne pred oficiálnym dátumom odvysielania. Každopádne, verný fanúšik GoT si počká, tí nedočkaví sa budú len a len radovať. Vykúpením pre spoločnosť by ale mohlo byť zaplatenie 5,53 milióna eur v bitcoinoch, ktoré chcú hackeri, aby dali HBO pokoj.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
71%
Mám to
29%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.