banner-mi5s-plusBezpečnosť internetu patrí medzi najcitlivejšie témy moderného sveta. Neustále sa vynárajú mnohé pochybnosti o transparentnosti svetových gigantov, ktorí vždy ubezpečujú fanúšikov, že bezpečnosť voči hackerom je stopercentná. 

Najmä operačné systémy Android a iOS sa vždy pýšili dostatočnou ochranou pred rôznymi útokmi. Ak sa navyše jedná o vlajkové lode, ako Nexus 6P či iPhone 6S, bezpečnosť musí byť na popredných miestach vo vývoji. Čo bude znamenať pre tieto nie tak staré vlajkové lode, keď sa im pozrie „na zúbok“ tím špičkových hackerov? Tím Tencent Keen Security Lab Team pochádza z Číny a zúčastnil sa renomovanej súťaže MobilePwn2Own. Výhra v podobe masívnych 215 000 dolárov bola predaná mladým hackerom po úspešnm zvládnutí hacknutia vyššie spomínaných high-endov.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nexus-6p-vs-iphone-6s-plus-aa-24-of-26

Najrýchlejšie prelomili prekvapivo Nexus 6P, a to už za neuveriteľných 5 minút. Úspešný hack bol dosiahnutý vďaka využitiu slabín operačného systému v kombinácii so vzdialeným nainštalovaním nebezpečnej aplikácie, ktorá celý proces definitívne doviedla do konca. Pri iPhone 6S bola taktiež využitá poškodená aplikácia, ktorá však zlyhala pri opätovnom reštarte. Nakoniec sa však podarilo hacknúť aj iPhone.

masivny-utok-hackerov-nahlad

Na záver musíme poznamenať, že všetky zistené nedostatky boli okamžite odoslané Googlu a Applu, aby dokázali vydať v nasledujúcich týždňoch aktualizácie s opravou nebezpečných miest v operačnom systéme.

TIP: Masívny útok hackerov narobil problémy viacerým gigantom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom