Kybernetická bezpečnosť je niečo, o čom sa v poslednej dobe hovorí čoraz viac. V posledných rokoch došlo k výraznému posunu v počítačovej oblasti, čím sa zároveň objavili nové hrozby v podobe vírusov a hackerských útokov.

Preto je veľmi dôležitá informovanosť ľudí o rôznych nebezpečenstvách, ktoré na nás číhajú na každom kroku. V rámci zvýšenia povedomia o informačnej bezpečnosti a a vzdelávania mladých talentov, sa bude na Slovensku konať v poradí už druhý ročník akcie Guardians.

Sila útokov na vlastnej koži

Guardians je jedinečná hra pre študentov IT, ktorých baví kybernetická bezpečnosť a chcú zažiť silu reálnych útokov na vlastnej koži. Jej hlavným cieľom je zabrániť hroziacemu útoku v modelovej situácií a predísť tak katastrofe s devastačnými následkami. Na akciu sa musia študenti najprv kvalifikovať analýzou útoku, následne dostanú školenie a nakoniec budú ako team brániť nemocnicu pred útokmi hackerov – profesionálov.

Do hry sa môže prihlásiť všetci študenti na tomto odkaze. Úlohou v kvalifikačnom kole je analýza .pcap súboru, ktorý obsahuje zachytené útoky a odpovedanie na kvalifikačné otázky. Porota zostavená z IT security expertov spoločnosti Binary Confidence vyberie 5 študentov, ktorí postúpia do finále hry. Záverečné kolo sa bude konať v Bratislave. Finalisti sa budú snažiť zabrániť katastrofe priamo na mieste, v predpripravenom prostredí a za pomoci expertov.

Okrem vecných cien sa môžu účastníci uchádzať o pracovnú stáž spojenú s IT security tréningom od spoločnosti Binary Confidence. Všetky aktuálne informácie nájdeš na oficiálnej stránke, ako aj na Facebooku.

Termíny:
  • Uzatvorenie kvalifikácie: do polnoci 28. februára 2018
  • Tréning finalistov v Bratislave: marec 2018
  • Finále: marec 2018

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom