Popularita hrania vzrástla natoľko, že sa vytvorilo nové odvetvie e-sportov, kde si medzi sebou sily merajú tí najlepší hráči sveta. Medzi konkurenciou sa však dokážu zviditeľniť aj naši hráči, ktorí neraz predvádzajú perfektné výkony. Vo finále turnaja ESL Pro League Season 6 v dánskom Odense sa o senzáciu postaral Slovák s prezývkou „GuardiaN“, ktorý nožom naslepo porazil protivníka.

Každoročne sa po svete konajú e-sportové turnaje v populárnych počítačových hrách. Najaktuálnejšou udalosťou bol turnaj ESL Pro League Season 6 v Dánsku, kde nechýbali ani naše tímy zo Slovenska. Zoči voči sa postavili aj hráči nemeckého tímu SK Gaming a FaZe Clan, ktorí sa v zápase rozhodne nešetrili.

GuardiaN hviezdou večera

Členovia FaZe Clanu aj napriek vysokej snahe nedokázali zvíťaziť nad neoblomným súperom a smola sa im na päty prilepila aj tentokrát. Popri hraní však nebola núdza ani o perfektné momenty, ktoré neraz dostávali prítomných, ale aj komentátorov do vytrženia. O zrejme najlepší moment roka 2017 v tomto turnaji sa postaral „GuardiaN“ z tímu FaZe Clan, ktorý za stavu 15:12 ostal osamotený proti dvom protivníkom, ktorí sa snažili zneškodniť aktivovanú bombu.

Nenechaj si ujsť
Profesionálny hráč StarCraftu hral počas turnaja nohou, dal si šlofíka a aj napriek tomu vyhral

Po tom, čo mu došli náboje v pištoli, neváhal a vytiahol nôž, s ktorým poslepiačky skočil do hustého dymu z granátu. Pritom zabil FalleNa, ktorý zneškodňoval bombu. GuardiaN sa tak postaral o perfektný moment, na ktorý nikto z prítomných len tak nezabudne. Samozrejme si túto chvíľu nesmieš nechať ujsť ani ty a všetko ti už odhalí priložené video.


Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom