Znie to ako neuveriteľný príbeh. Hrať tak rýchlu a akčnú hru, akou je StarCraft, práve nohou a pri tom poraziť súpera chce skutočne skvelé nadanie. Tento čin ale vyvolal obrovskú diskusiu. 

Na poslednom turnaji Zotac Cup v hre StarCraft sa stal víťazom celého turnaja hráč s nickom Larva. Tento profesionálny hráč však porazil svojich súperov naozaj kurióznym spôsobom, kedy počas niektorých zápasov hral nohou, či si dokonca na pár sekúnd „zdriemol“.

Žiaden rešpekt voči súperom

Aj toto je jedna z tém, ktoré následne fanúšikovia a organizátori riešili v diskusii. Práve druhý zápas proti hráčovi Gyu ukončil tak, že ho dohral svojou nohou. No a v treťom a finálovom zápase dokonca pustil svoju myš a klávesnicu a na pár sekúnd si zdriemol. Finálový zápas sa mu aj takýmto spôsobom podarilo vyhrať 3:0.

Nešportové správanie nemienia tolerovať

Celý tábor zainteresovaných ľudí sa rozdelil na dve polovice. Niektorí ho podporujú a tvrdia, že tento čin dokazuje jeho nadanie v hre, druhí sú zas znechutení z jeho posmeškov voči súperom. Výrobca hardvéru a zakladateľ turnaja, spoločnosť Zotac, sa, bohužiaľ, radí k tej druhej skupine.

Má totižto v úmysle zakázať Larve účasť na všetkých budúcich turnajoch Zotac. Podľa ich slov, takéto správanie absolútne nepatrí do sveta e-sportu a spoločnosť verí, že Larva sa súperom za svoje činy ospravedlní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú