Na konci prvých Strážcov galaxie sa, ako už viete, Groot obetoval a zachránil zvyšok tímu. Šlo o naozaj hrdinský moment. Zanechal na nás však aj emocionálny efekt, keďže ikonický rozprávajúci strom položil život za svojich priateľov. 

Rocket zachránil malú halúzku z Groota a zasadil ju, z čoho vzišiel dnes veľmi obľúbený Baby Groot. Ide však o tú istú postavu, alebo vôbec bytosť s rovnakým vedomím? Režisér James Gunn nám k tomu prezradil viac. Tentokrát nám to vraví už naposledy, a to veľmi zreteľne.

Baby Groot nie je Groot

James Gunn, režisér Strážcov galaxie 1 a 2, sa často prihovára k fanúšikom prostredníctvom sociálnych sietí. Obzvlášť rád odpovedá na takmer všetky otázky, ktoré na neho ľudia hádžu. Filmár bol neprekvapivo zatiahnutý do debaty na Twitteri, v ktorej sa diskutovali o boji medzi Baby Grootom a Porgmi zo Star Wars.

Konverzácia sa rýchlo otočila aj na samotného Gunna, čo ho nakoniec doviedlo k tomu, aby odhalil zaujímavú informáciu! Tá znie nasledovne:

“Prvý Groot je mŕtvy. Baby Groot je jeho syn.”

Zrozumiteľné a jasné. James Gunn pokračoval a vysvetlil nám, že preto majú postavy tak veľmi odlišné osobnosti. To síce nie je až taká horúca novinka, keďže režisér už v minulosti dal najavo, že ide o dva rozdielne charaktery.

Prehlásiť však, že Baby Groot je synom Groota, je niečo úplne iné. Filmár o očividných odlišnostiach postáv ešte dávnejšie povedal toto:

“Nemyslím si, že je to veľmi zreteľné v prvom filme. Je však dôležité podotknúť, že ak by ste explodovali a malý kúsok z vás by sa začal meniť na dieťa, nečakali by ste, že tým dieťaťom ste vy. Myslím, že v druhom filme to je o dosť jasnejšie, keďže Baby Groot má úplne odlišnú osobnosť od Groota, nemá žiadne jeho spomienky a je omnoho, omnoho hlúpejší.”

Aj vďaka tejto informácií sa ešte viac tešíme na to, kedy Groota uvidíme v ďalšej forme. Ako teenager sa napríklad objaví v nadchádzajúcom Avengers: Infinity War.

To bolo po prvýkrát naznačené ešte v potitulkovej scéne zo Strážcov galaxie 2. Čo sme sa teda dnes vlastne dozvedeli? V skratke, Groot má syna. Jeho meno je Groot.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom