Spoločnosť GamePad Digital stojí za rôznymi modelmi herných konzol, ktoré zaujmú hlavne cenou. Nový prírastok do rodiny je model s kódovým označením XD.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Pri bližšom pohľade na obrázky nás okamžite zarazí podobnosť so známym herným zariadením Nintendo 3DS. Po konštrukčnej stránke zariadenie prichádza klasicky s dvomi analógovými páčkami a 4 tlačidlami na ovládanie hier. Nájdeme tu aj rôzne prepínače primárne určené na ovládanie systému, ktorým je Android vo verzii 4.4.4. Novinka v sebe skrýva slot pre Micro SD kartu a HDMI výstup. Pod kapotou nájdeme procesor RK3288 s grafickým čipom Mali-T764 GPU. Tejto dvojici sekunduje 2 GB operačnej pamäte RAM. Displej dostal HD rozlíšenie a nachádza sa na 5-palcovej uhlopriečke. Pri pohľade na výbavu sa vynára otázka, akú veľkú batériu zvolil výrobca. GPD XD obsahuje 6000 mAh batériu. Samozrejmosťou je aj podpora Wi-Fi 802.11ac.

GPD-XD

Interné úložisko má kapacitu 16 alebo 32 GB a je rozšíriteľné pomocou Micro SD kariet. Novinka bude dostupná v dvoch farebných prevedeniach, a to v modrej a čiernej. 16 GB varianta bude dostupná v júli za štartovaciu cenu 140 €.

Zdroj: Gizchina.com 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP