Skalní fanúšikovia operačného systému Androidu sú stále natešení z vydania ôsmej verzie, ktoré sa odohralo pred jedenástimi dňami. Kým väčšina používateľov ešte len čaká na aktualizáciu pre svoje zariadenie, v zákulisí Google sa začínajú diať veľké veci.

Android Open Source Project (AOSP) totiž odhalil, že gigant už spustil práce na ďalšej verzii, ktorú zatiaľ budeme poznať pod názvom Android P. Vývojári objavili prvé náznaky v súbore version_defaults.mk. Ten obsahuje napríklad kódové označenie „P“ a verziu platformy „PPR1“. Všetko teda do seba pekne zapadá, keďže verzia platformy Androidu 8.0 Oreo je „OPR1“. Aj keď oficiálny názov novej verzie začínajúci sa na písmeno P sa dozvieme približne o rok, pri najmenšom nad ním môžeme začať špekulovať.

android

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Konečne sa dočkáme rýchlych aktualizácií. Poprední výrobcovia hlásia skorý príchod Androidu 8.0 Oreo

Bude to Pancake, Popsicle alebo Peppermint? To zatiaľ nevieme, rovnako ako ani poradové číslo — nemusí to byť totiž nutne 9.0. Zmienka nepadla ani o funkciách a iných vylepšeniach, ktoré by mohol Android P priniesť. Ešte pred jeho vydaním by sme sa však mohli dočkať vytuningovaného Orea, teda Androidu 8.1. Ten by mohol prísť spolu s očakávanými smartfónmi Pixel 2 a Pixel 2 XL, rovnako ako prišiel Android 7.1 s Pixelmi prvej generácie.

Nedávno vydaná ôsma verzia bola na novinky naozaj bohatá a vývojári Googlu budú musieť dlho rozmýšľať nad tým, čo na nej vylepšiť. Mal by si nejaké nápady?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom