Skalní fanúšikovia operačného systému Androidu sú stále natešení z vydania ôsmej verzie, ktoré sa odohralo pred jedenástimi dňami. Kým väčšina používateľov ešte len čaká na aktualizáciu pre svoje zariadenie, v zákulisí Google sa začínajú diať veľké veci.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Android Open Source Project (AOSP) totiž odhalil, že gigant už spustil práce na ďalšej verzii, ktorú zatiaľ budeme poznať pod názvom Android P. Vývojári objavili prvé náznaky v súbore version_defaults.mk. Ten obsahuje napríklad kódové označenie „P“ a verziu platformy „PPR1“. Všetko teda do seba pekne zapadá, keďže verzia platformy Androidu 8.0 Oreo je „OPR1“. Aj keď oficiálny názov novej verzie začínajúci sa na písmeno P sa dozvieme približne o rok, pri najmenšom nad ním môžeme začať špekulovať.

android

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Konečne sa dočkáme rýchlych aktualizácií. Poprední výrobcovia hlásia skorý príchod Androidu 8.0 Oreo

Bude to Pancake, Popsicle alebo Peppermint? To zatiaľ nevieme, rovnako ako ani poradové číslo — nemusí to byť totiž nutne 9.0. Zmienka nepadla ani o funkciách a iných vylepšeniach, ktoré by mohol Android P priniesť. Ešte pred jeho vydaním by sme sa však mohli dočkať vytuningovaného Orea, teda Androidu 8.1. Ten by mohol prísť spolu s očakávanými smartfónmi Pixel 2 a Pixel 2 XL, rovnako ako prišiel Android 7.1 s Pixelmi prvej generácie.

Nedávno vydaná ôsma verzia bola na novinky naozaj bohatá a vývojári Googlu budú musieť dlho rozmýšľať nad tým, čo na nej vylepšiť. Mal by si nejaké nápady?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
29%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.