Napriek tomu, že od predstavenia Androidu 7.0 Nougat ubehol už jeden celý rok, stále sa nachádza iba na 13 % zo všetkých zariadení. Za tieto znepokojujúce štatistiky môže fragmentácia Androidu, ktorú ale Google konečne začína riešiť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kým používatelia Nexus a Pixel zariadení dostávajú aktualizácie takmer ihneď, ostatní sa môžu niekedy poriadne načakať. S novým Androidom 8.0 Oreo sa to ale môže aspoň trochu zlepšiť. Samotný Google totiž verejnosti oznámil, že úzko spolupracoval s výrobcami, ako napríklad Essential, General Mobile, HMD Global, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony. Títo výrobcovia by podľa slov internetového giganta mohli aktualizácie uvoľniť už koncom tohto roka.

android o

zdroj fotografie: Screenshot / Android / YouTube

Nenechaj si ujsť
Android 8.0 Oreo: 11 funkcií, vďaka ktorým budeš chcieť aktualizáciu čo najskôr

Ak by sa tak naozaj stalo, určite by to bol veľký krok vred. Niektorí výrobcovia totiž nie sú schopní priniesť aktualizáciu ani pár mesiacov po začiatku nového roka. Avšak Google výrobcom nepomohol iba v aktualizáciách, ale aj s implementáciou nového Androidu do zatiaľ nepredstavených zariadení. S predinštalovaným Androidom 8.0 Oreo má prísť očakávané LG V30 a Sony Xperia XZ1. Dnes bude navyše predstavený phablet Galaxy Note 8, no ten príde s najväčšou pravdepodobnosťou so starším Nougatom.

android o

zdroj fotografie: Google Developers

Je teda očividné, že Google to so zrýchlením procesu aktualizácií myslí naozaj vážne. Okrem tohto riešenia totiž pracuje aj na projekte Treble, ktorý má kompletne zrýchliť aj proces budúcich aktualizácií. Ostáva nám už len veriť, že budúci rok sa budeme o takomto čase pozerať na oveľa lepšie štatistiky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
20%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.